Naujienos

Pokyčiai Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Mažeikių r. biure

  2022-12-06

Šiuo metu Mažeikių r. biure įvyko pokyčių – biurui vadovauti paskirta buhalterinės apskaitos konsultantė Virginija Dapšienė. Priimtas naujas augalininkystės konsultantas Augustinas Cicėnas. Darbuojasi dvi apskaitininkės – Silvija Pečiulienė ir Lionida Čižauskienė. Pokyčiai – puiki proga priminti, kokiais klausimais galima kreiptis į biuro konsultantus. Juk nešališki patarimai visais žemės ūkio klausimais vienoje vietoje – geras pasirinkimas.

LŽŪKT Mažeikių r. biure jau 29 m. teikiamos klientams reikalingas kompleksines žemės ūkio srities paslaugos ir konsultacijos. Per tą laikotarpį įgijusi klientų pasitikėjimą, biuro komanda gilinasi į jų verslo situaciją, padeda spręsti problemas ir pataria, ką daryti, kad verslas būtų dar sėkmingesnis.

„Mūsų išskirtinumas – nešališkos visų ūkiams reikalingų sričių paslaugos ir konsultacijos vienoje vietoje. Nors biure ir nėra kurios nors srities konsultanto, klientams pageidaujant, kreipiamės į dirbančius kituose LŽŪKT biuruose arba į centrinę buveinę. Išeitį visada randame. Biuro komandos tikslas – ilgalaikis bendradarbiavimas. Įgyti klientų pasitikėjimą siekiame atsakingai atliekamu kasdieniu darbu ir nuolatiniu bendravimu“, – sako biuro vadovė V. Dapšienė.

Tvarkoma buhalterinė apskaita

Dėl buhalterinės apskaitos tvarkymo į biurą gali kreiptis ir stambius ūkius turintys, ir tie ūkininkai, kurių ūkiuose finansinių operacijų nėra daug, o jie yra PVM mokėtojai, turi deklaruoti pajamas ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį. Paslauga teikiama ir įvairių sričių (ne tik žemės ūkio) verslo įmonėms.

Biure dirbančios buhalterinės apskaitos konsultantės puikiai supranta, ko iš jų tikisi klientai, todėl apskaitą sutvarko laiku, pagal įstatymus. Joms labai svarbu teisingai apskaičiuoti mokesčius, pateikti reikalingas deklaracijas, formas VMI, Sodrai ar kitoms institucijoms, priminti klientams apie artėjantį mokesčių mokėjimą, dokumentų teikimo, atsiskaitymų su kitomis organizacijomis terminus. Konsultantės atstovauja klientams įvairių tikrinimų metu, konsultuoja buhalteriniais, finansiniais ir mokesčių klausimais.

Padeda įsisavinti ES paramą

Klientai kreipiasi į biurą, jei reikia verslo projekto ar užpildyti paraišką ES paramai gauti, suorganizuoti pirkimų konkursą, parengti mokėjimo prašymą, pateikti informaciją apie projekto įgyvendinimo eigą, užpildyti projekto metinę ir galutinę ataskaitas, įvertinti ūkio ekonominį gyvybingumą. Verslo projektai rengiami specializuota, nuolat atnaujinama ir vieninga kompiuterine programa, užtikrinančia klientų duomenų saugumą.

Teikiamos augalininkystės paslaugos

Į biurą galima kreiptis ir dėl augalininkystės ūkiams privalomų žurnalų pildymo, ekologinio ūkio sertifikavimo dokumentų parengimo, dirvožemio ėminių paėmimo ir ištyrimo LŽŪKT laboratorijoje. Vadovaudamasis tyrimų duomenimis, ūkininkas gali subalansuoti tręšimą, pasirinkti optimalų derliaus nuėmimo laiką, sėjomainą ir kt. Klientams pageidaujant, augalininkystės konsultantas stebi ligų ir kenkėjų plitimą pasėliuose augalų vegetacijos metu, teikia nešališkas konsultacijas dėl augalų apsaugos priemonių naudojimo.
Norint gauti maksimalų auginamų augalų derlių patiriant optimalias išlaidas, neteršiant aplinkos, viena svarbiausių teikiamų paslaugų – tręšimo plano sudarymas naudojant ir mineralines, ir organines trąšas. Ūkis, turėdamas tręšimo planą, atitiks aplinkosaugos reikalavimus, išvengs galimų sankcijų. Ūkininkams pageidaujant, toks planas bus parengtas.

Paslaugos plėtojantiems gyvulininkystę

Turintys gyvulių, gali kreiptis dėl gyvulininkystės paslaugų ir konsultacijų: gyvulių bandos judėjimo tvarkymo, pašarų kiekio skirtingoms gyvulių grupėms apskaičiavimo, šėrimo planų sudarymo, gyvulininkystės ūkių technologinės analizės. Biure galima užsakyti mobilios gyvulininkystės laboratorijos specialistų paslaugas. Atvykę į ūkį, jie ištiria gyvulių sveikatingumo, pieno kokybės rodiklius ir ūkio pašarų bazę, pataria reprodukcijos gerinimo klausimais, įvertina gyvulių laikymo sąlygas. Atsižvelgę į tyrimų rezultatus, teikia nešališkas rekomendacijas.

Darbų sauga – labai svarbi sritis

Galima kreiptis ir dėl darbų saugos. Atvykę į ūkį, specialistai įvertintina situaciją ir pataria, ką daryti, kad ūkis atitiktų visus darbų saugos reikalavimus. Jie atlieka visas darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas: parengia privalomus vidinius norminius dokumentus, instruktuoja darbuotojus, dalyvauja nelaimingų atsitikimų tyrimuose ir konsultuoja visais rūpimais darbų saugos klausimais. Taip pat atlieka tęstinę ūkio ar įmonės priežiūrą.

Turite miško – kreipkitės

Biuro konsultantai perduos miškininkystės specialistams informaciją apie klientų norą išspręsti visas su mišku susietas problemas. Jiems bus parengti miškotvarkos projektai, pagal kuriuos galės planuoti ir vykdyti miško ūkio darbus, užpildomos paraiškas ES paramai gauti, atliekamas nešališkas ir tikslus medynų tūrio, kokybės vertinimas ir suteikiamos visos kitos reikalingos miškininkystės paslaugos, pagal poreikį atliekami geodeziniai matavimai.

„Tikiu, kad biuro komandos ilgametė patirtis, vidinė bendrystė ir susitelkimas padės mums pateisinti klientų lūkesčius. Džiaugiamės galėdami būti jiems naudingi, dėkojame už pasitikėjimą ir tikimės, kad taip darniai dirbsime ir 2023-aisiais“, – sakė V. Dapšienė.

LŽŪKT informacija

Mažeikių r. biuro archyvo nuotraukos. Pirmoje ramaus švenčių laukimo, jaukių šventinių akimirkų ir sėkmingų 2023-ųjų linki Mažeikių r. biuro komanda: Jolanta Beniušienė, Silvija Pečiulienė, Danutė Balsienė, Lionida Čižauskienė, Virginija Dapšienė ir Augustinas Cicėnas ir laukia klientų šventiškai papuoštame biure.