Naujienos

Projekto i2connect asamblėja: kodėl naudinga registruotis į tarptautinę konsultavimo paslaugų duomenų bazę?

  2022-01-17

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba kartu su partneriais iš kitų šalių įgyvendina projektą i2connect –Konsultantų apjungimas, skatinant taikyti interaktyvias inovacijas žemės ūkio ir miškininkystės sektoriuose . Per 2021 m. nuveikti darbai ir tolesni planai aptarti Kroatijoje, Terme Tuhelj vykusioje projekto partnerių generalinėje asamblėjoje, organizuojamoje kartą per metus. 

Projekto i2connect partnerių generalinėje asamblėjoje Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai atstovavo i2connect LŽŪKT dalies projekto vadovė Lina Žukauskienė ir projekto veiklas įgyvendinanti Organizacijos vystymo ir finansų valdymo padalinio vadovė Sandra Urbanavičienė. 

Asamblėjos metu vyko projekto 2021 m. rezultatų pristatymas, vertinimas, diskusijos, išvykos į ūkius susipažinti su konkrečių Kroatijos EIP projektų įgyvendinimu. Pasidalinta idėjomis, skirtomis identifikuoti strategijas ir veiksmus, kaip pasiekti geresnių rezultatų įgyvendinant tam tikras projekto užduotis. Taip pat pristatyti Slovėnijos, Kroatijos ir Serbijos ŽŪŽIS modeliai 2023–2027 m. laikotarpiui. 

„Susitikimas su projekto kolegomis iš kitų šalių, padidino komandos narių įsitraukimą, bendradarbiavimą, sustiprino ryšius tarp skirtingas atsakomybes projekte turinčių komandų“,– sakė L. Žukauskienė. 

Sukurta tarptautinė konsultavimo paslaugų duomenų bazė 

Vienas iš projekto tikslų – skatinti konsultantus iš skirtingų šalių ir regionų įsitraukti į tinklaveiką, dalintis gerąja patirtimi, gerinti įgūdžius taikant interaktyvias inovacijas. Siekiant įgyvendinti šį tikslą, sukurta tarptautinė konsultavimo paslaugų duomenų bazė.  Į ją kviečiamos užsiregistruoti konsultavimo paslaugas žemės ūkio ar miškininkystės srityse teikiančios institucijos ar jų konsultantai ir nepriklausomi konsultantai. Ši konsultavimo paslaugų duomenų bazė sukurta siekiant vienoje informacinėje sistemoje surinkti ir skelbti vartotojams prieinamą informaciją apie visoje Europoje žemės ūkio ir miškininkystės srityse konsultavimo paslaugas teikiančius konsultantus ir institucijas.

„Užsiregistravę konsultavimo paslaugų duomenų bazėje, tapsite tarptautinio konsultantų tinklo dalimi. Galėsite susirasti užsiregistravusių konsultantų ar institucijų, teikiančių tos pačios srities konsultacijas, kaip ir Jūs, kontaktus, o tai – puiki galimybė naujo bendradarbiavimo pradžiai įgyvendinant naujus projektus ir konsultuojantis ar dalinantis patirtimi su kolegomis iš kitų šalių“,– privalumus akcentavo L. Žukauskienė.          

Konsultavimo paslaugų duomenų baze lengva naudotis. Paieškos funkcija veikia ir duomenų bazėje užsiregistravusiems, ir joje neregistruotiems vartotojams. Ieškoti galima institucijų, konkrečiose institucijose dirbančių konsultantų ar nepriklausomų konsultantų. Paieškos galimybės gana plačios. Galima ieškoti nurodant konsultanto vardą, veiklos sritį, institucijos pavadinimą, šalį ir kt., tokiu būdu sukonkretinant paieškos rezultatą.

Šiuo metu duomenų bazės kalba – anglų, planuojama, kad ateityje baze naudotis bus galima visomis  projekto šalių-partnerių kalbomis.

Nuotraukose asamblėjos akimirkos.