Naujienos

Raseinių krašto žemės ūkio aktualijos aptartos konferencijoje

  2026-01-23

Konferenciją "Žemės ūkio aktualijos 2026” organizavęs LŪS Raseinių skyrius puikiai atrinko ūkininkams aktualiausius klausimus. Tarp jų ir LŽŪKT specialistų pranešimai apie mokestinės sistemos naujoves ir dirvožemio tyrimo svarbą.

Raseinių kultūros centre susirinkusiems krašto ūkininkams pristatyta LŪS skyriaus veikla 2025-siais, apžvelgta rajono savivaldybės žemės ūkio situacija ir tendencijos, išklausyti Žemės ūkio ministerijos atstovų pasisakymai aktualiais žemės ūkio klausimais. Situaciją dėl valstybinės žemės įsigijimo ūkininkams komentavo Seimo narys M. Skamarakas, o LR Žemės ūkio rūmai pristatė Nacionalinio produkto kokybės sistemą ir jos panaudojimo galimybes.

Apie mokesčių pokyčius ūkininkams 2026 m. kalbėjusi LŽŪKT Finansinės apskaitos ir ekonomikos skyriaus vadovė Vaida Gomoliauskienė pranešime išsamiai atsakė į klausimą, kaip atrodytų verslas, jei ūkininkas taptų juridiniu asmeniu, o dirvožemio tyrimų svarbą tvariam ūkininkavimui akcentavo LŽŪKT Technologinių paslaugų skyriaus vyriausioji augalininkystės specialistė dr. Kristina Amalevičiūtė-Volungė.

Metų pradžia yra puikus laikas išsiaiškinti, padiskutuoti. Tuomet ir sprendimus priimti yra lengviau. Gavus atsakymus į rūpimus klausimus, Raseinių krašto ūkininkams bus aiškiau, kaip planuoti pavasario darbus.

LŽŪKT informacija

Rimo Magylos, Kristinos Amalevičiūtės-Volungės, Mariaus Laucevičiaus nuotraukos