Naujienos

SEMINARAS: Integruota augalų apsauga, konsultavimas, mokymai vienoje sistemoje IKMIS

  2021-01-13

LŽŪKT atnaujino ūkininkų informavimo apie integruotą augalų apsaugą, konsultavimo ir mokymų informacinę sistemą – IKMIS. Kas joje naujo? Sausio 21 d. 10 val. naujoves nuotoliniame seminare pristatys ir į aktualius klausimus atsakys Informacinių technologijų skyriaus vadovė Ilma Rimkevičienė.

IKMIS veikia daugiau kaip 5 metus. Stebėdami Lietuvos, ES ir pasaulio žemės ūkio aktualijas, skaitmenizavimo procesus, žemės ūkio politikos ir teisinės aplinkos pakeitimus, LŽŪKT specialistai nusprendė IKMIS modernizuoti pritaikydami pasaulines tendencijas, siekdami kuo daugiau veiksmų, procesų skaitmenizuoti, operatyviai pateikiant aktualią informaciją žemdirbiams.

Galimybės atsirado įgyvendinant ES finansuotą projektą, o paskata buvo geri sistemos naudotojų ir tarptautiniai vertinimai. Europos audito rūmų atstovai, 2019 m. gegužę auditavę Integruotos kenksmingųjų organizmų direktyvos reikalavimų įgyvendinimą Lietuvoje, lankėsi ir LŽŪKT, kuriai pavesta viena iš funkcijų. Jie pateikė išvadą, kad IKMIS yra geras pavyzdys, kaip stebint pasėlius, prognozuojant kenkėjų ir ligų plitimą, informuojant apie tai ūkininkus, tobulinti jų žinias, didinti galimybes taikyti integruotą augalų apsaugą.

Kviečiame registruotis į seminarą ir sužinoti apie visas naujas galimybes.