Naujienos

Šilutiškiai – darbštūs, tvarkingi optimistai

  2019-10-01

Konkurso „Metų ūkis 2019“ organizatoriai  informavo, kad Šilutės rajono  komisija baigė darbą ir paskelbė prizinių vietų laimėtojus. Džiugu, kad jie visi naudojosi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės r. biuro paslaugomis, o trečios vietos laimėtoja Aldona Valdžienė jau 5 metus yra biuro klientė.

Pirmąją vietą Šilutės r. šiemet užėmė Solveiga ir Linas Kairiai iš Galdonų kaimo. Užliejamose pievose jie puoselėja labai tvarkingą  100 ha pienininkystės ūkį. Augina grūdinius augalus. Laiko 52 melžiamas karves, kelias dešimtis raguočių.

Antroji vieta atiteko Laimai ir Steponui Mockams iš Makių kaimo. Jie laiko keletą pieninių ir mėsinių galvijų. Šeima puoselėja 5 ha vaismedžių sodą, augina šilauoges.

Komisijos darbe dalyvavusi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės r. biuro vadovė Ina Kuzmienė džiaugėsi, kad tarp geriausių yra nedidelis Aldonos Valdžienės ūkis. Alkos kaime drauge su sūnumi Sauliumi Aldona prižiūri 70 ha ūkį. Augina apie 18 gyvulių, iš jų 5 melžiamas karves.

Nuotraukoje vertinimo komisija Aldonos Valdžienės ūkyje iš kairės: Šilutės r. savivaldybės viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus, Šilutės r. savivaldybės kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis, LŽŪKT Šilutės r. biuro vadovė Ina Kuzmienė, ūkininkė Aldona Valdžienė,  ŽŪR savivaldos atstovė Birutė Gustienė Šilutės krašto ūkininko sąjungos pirmininkas Kęstutis Andrijauskas.

Nuo 2014 m. ūkio buhalterinę apskaitą patikėjusi Šilutės r. biuro konsultantėms, ji naudojasi ir gyvulininkystės paslaugomis. Biure parengtas ūkio modernizavimo projektas ES paramai gauti. Įsigyta reikalingos technikos: šienapjovė, presas, vyniotuvas.

„ Aldona labai darbšti ir tvarkinga moteris. Jauki ir išpuoselėta seno raudonų plytų namo aplinka. Ji nuolat sukasi – tai sūrius spaudžia, tai uogas skina, grybauja. Pienu, jo produktais, sodo, daržo, miško gėrybėmis moteris prekiauja Klaipėdos rajono turguose. Veržli, optimizmu užkrečianti Aldona akordeonu groja Žemaitkiemio kapeloje. Buvusi muzikos mokytoja ilgais rudens, žiemos vakarais suburia kaimynus pavakaroti“, – apie klientę pasakojo Ina Kuzmienė.