Naujienos

„Svarbiausia – dirbti ir tikėti savimi“

  2018-10-03

Toliau per šalį vilnija konkursas „Metų ūkis 2018“. Raseinių rajone taip pat jau išrinkti geriausi ir didžiausią pažangą per pastaruosius metus padarę ūkiai. Antroji vieta skirta Vytauto Bisigirsko augalininkystės ūkiui, trečioji – Irenos Dobrovolskienės gyvulininkystės ūkui. Geriausiu pripažintas Karolio Juškio augalininkystės ūkis.

Karolis Juškys – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) klientas. Anot LŽŪKT Raseinių r. biuro vadovės, ūkio apskaitos konsultantės Vidos Mankuvienės, beveik dešimtmetį augalininkystės ūkį valdantis Karolis – pažangus ir perspektyvus ūkininkas. Jis plečia žemės plotus, atnaujina technikos parką.  Su LŽŪKT konsultantais tariasi augalininkystės, darbų saugos klausimais, nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose, aktyvus renginių dalyvis. Jėgas yra išbandęs ir artojų varžybose. „Labai džiaugiamės Karolio sėkme. Jis tikrai vertas geriausiojo vardo. Tegul ir toliau jį lydi energija, tvirtybė ir, žinoma, asmeninė laimė“, – konsultantų komandos vardu linkėjo Vida Mankuvienė.
 
Paklaustas, koks jausmas aplanko tapus „Metų ūkio 2018“ nugalėtoju Raseinių rajone, Karolis nedaugžodžiauja ir sako, kad būti ne tik pastebėtam iš daugelio rajono ūkininkų, bet ir įvertintam, – jausmas malonus.

Ūkininkauti Karolis Juškys pradėjo 2009 metais. Iki tol ūkio darbus padėdavo nudirbti tėčiui, o įgijęs patirties ir pats nusprendė imtis veiklos. „Tėvukas jau gabaus amžiaus, tad ūkio valdymą vis tiek teks perimti man. Augalininkystės kryptis pasirinkta dėl esamos gamybinės bazės, o gal ir dėl to, kad ši ūkio šaka arčiau širdies“, –  šypsosi Karolis.
Šiuo metu ūkininkas darbuojasi daugiau kaip 680 ha, apie 150 ha sudaro nuosava, o likusią žemę ūkininkas nuomoja. Ūkyje auginami varpiniai (sudaro apie 75 proc.), ankštiniai augalai (15 proc.), apie 10 proc. ūkio laukų užsėti rapsais. Žemės ūkio naudmenų našumo balas svyruoja nuo 38 iki 50 balų. Anot Karolio, šių metų derliai nelabai džiugina, nes tikėtasi didesnio derliaus, bet gamtinės sąlygos pakoregavo savaip: grūdinių kultūrų prikulta vidutiniškai 4,5 t/ha, rapsų – 3,0 t/ha, ankštinių – iki 3,0 t/ha.

Vis tik ūkininkas tiki savo darbu ir džiaugiasi jo rezultatais. „Svarbiausia – dirbti ir tikėti savimi. Ūkininkauti reikia su galva, nesiblaškant eiti numatytu keliu. Su jaunatvišku užsispyrimu norisi įrodyti, kad galiu ir sugebu, “ – savo ūkininkavimo filosofiją dėsto Karolis Juškys.

O prakalbus apie artimiausius planus, ūkininkas sako, kad tikisi ūkį dar plėsti, įsigyti daugiau nuosavos žemės, dalyvauti kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonėje „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Ūkio vizija – modernus,  žemės ūkio produkciją auginantis bei teikiantis paslaugas ūkis.
 
Karolis su dukromis ir savo tėvukais. Nuotrauka Skaidrutės Žuvelaitienės (manoraseiniai.lt)

Ūkininkas pasakoja, kad priimdamas ūkio valdymo sprendimus prie pasitarimų stalo sėdasi dažniausiai drauge su tėvuku, tačiau kreipiasi patarimo ir į žemės ūkio konsultantus. Vieni iš jų – LŽŪKT konsultantai. „Konsultavimo tarnybos Raseinių r. biuro konsultantai vieni pirmųjų ir paskatino ūkininkauti savarankiškai, įkuriant ūkininko ūkį. Jie suteikia patarimų, konsultacijų. Gaunu visokeriopą pagalbą apskaitos, ekonomikos, darbų saugos, augalininkystės klausimais. Mokausi organizuojamuose seminaruose, mokymuose,“ – bendradarbiavimu su Konsultavimo tarnyba džiaugiasi Karolis Juškys.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Raseinių rajono biuro darbuotojai kvalifikuotą pagalbą suteikia visiems besikreipiantiems žemdirbiams (iš kairės) sėdi: Ernesta Vabalė, Vida Dukauskienė, Dovilė Razienė, Vida Mankuvienė, stovi: Jurgita Jonikaitė ir Danguolė Narbutienė.