Naujienos

Svečių iš Lenkijos vizitas – impulsas į tolesnį bendradarbiavimą

  2023-05-18

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos centrinėje buveinėje lankėsi Lenkijos žemės ūkio konsultavimo centrų konsultantai, inovacijų brokeriai. Juos domino bendra Lietuvos žemės ūkio situacija, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos, jos Inovacijų tarnybos ir Tiksliojo ūkininkavimo centro veikla. Vyko dalykiška diskusija, atsakyta į daug įvairių klausimų. 

Per dvidešimt žemės ūkio srities Lenkijos specialistų: konsultantų, inovacijų brokerių, mokslininkų, ūkininkų ir verslininkų iš 16 šalies vaivadijų atvyko į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos centrinę buveinę, įsikūrusią Akademijos miestelyje, Kėdainių rajone. Prisistatydami jie akcentavo, kad ši kelionė – tolesnio bendradarbiavimo impulsas. 

Svečius pasitiko ir į jų klausimus atsakė LŽŪKT direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis, Plėtros padalinio vadovė Ilma Rimkevičienė, Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė, Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vadovė Dovilė Jakeliatienė. 

Lenkijoje šiuo metu yra 200 000 gamybinių ūkių, o Lietuvoje – apie 20 000. Diskutuojant dažnai lyginta abiejų šalių situacija. Svečius domino Lietuvos žemės nuosavybės struktūra, kuo dar užsiima ūkininkai, jei iš ūkininkavimo negali pragyventi, ar valstybė skiria paramos įrangai įsigyti, ar Lietuvoje yra parodomųjų ūkių tinklas, dėl kokių priežasčių gyvulininkystės ūkiai pereina į augalininkystę, kokios yra pieno supirkimo kainos ir nuo ko jos priklauso. Diskutuota ir apie ekologinių ūkių situaciją, dirvožemį, žemės ūkio augalų derlingumą, tiesiogines išmokas, ekoschemas ir kitais aktualiais klausimais. 

Projektai – yra ir bus galimybė bendradarbiauti 

Specialistams iš Lenkijos pristatyta Konsultavimo tarnybos veikla, teikiamos konsultavimo paslaugos. Lenkijos žemės ūkio konsultavimo centrų veiklą remia valstybė, o LŽŪKT daugiausia pajamų, t. y. apie 80 proc., gaunama teikiant paslaugas klientams ir tik 10 proc. – iš valstybės, o likusi dalis – įgyvendinant įvairius projektus. 

Svečius domino, ar LŽŪKT turi konkurentų, įstaigos Inovacijų paramos tarnybos veikla, įgyvendinami EIP ir kiti projektai, kaip veikia įstaigoje sukurtas projektų idėjų registras, kiek per metus jų pateikiama. Jie susidomėjo šia idėja ir sakė, kad bandys kurti tokį registrą. 

Jau dabar kai kuriuose iš tarptautinių projektų Lenkijos ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo specialistai ir konsultantai dalyvauja drauge. Pripažinta, kad tas bendradarbiavimas galėtų dar labiau plėstis.

Svečiams pademonstruotas tiksliojo ūkininkavimo technologijų demonstravimo stendas, mobili gyvulininkystės laboratorija. Jie lankėsi LŽŪKT  Kėdainių r. biuro kliento Dainiaus Venckaus augalininkystės ūkyje.

LŽŪKT informacija

Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos