Naujienos

Švenčionių r. biurui linkėjo klestėti dar ne vieną dešimtmetį

  2023-07-12

LŽŪKT veiklos 30-mečio proga šventiškai duris svečiams ir klientams atvėrė Švenčionių rajono biuras. Užėjusieji sveikino, dėkojo ir linkėjo klestėti dar ne vieną dešimtmetį.

Atvirų durų dieną šventiška nuotaika Švenčionių r. biuro komanda dalijosi su rajono savivaldybės meru Rimantu Klipčiumi, Žemės ūkio skyrius vedėja Rasa Čibiriene, Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos rajono skyriaus vadove Marijona Lukaševičiene, Ignalinos kredito unijos vadove Violeta Čeponiene, LŽŪKT regiono vadove Dovile Petkevičiene ir džiugiai nusiteikusiais klientais.

Sveikinimo žodžiuose – nuoširdi padėka už atsakingai atliekamą darbą ir bendradarbiavimą, su linkėjimais, anot mero Rimanto Klipčiaus, kad jis tęstųsi dar ne vieną dešimtmetį. 

Pasak Žemės ūkio skyrius vedėjos R. Čibirienės, Švenčionių rajone deklaruotas dirbamos žemės plotas – 25000 hektarų. Rajonas yra vienas iš turinčių daugiausiai ekologinių ūkių. 

„Kuo geriau dirbs Konsultavimo tarnyba, kuo daugiau pritrauks lėšų į rajoną visokiais projektais, tuo ūkininkams bus geriau. Visi įpratę paslaugas ir patarimus gauti vietoje, todėl linkiu, kad kolektyvas plėstųsi, nes paslaugų poreikis tikrai yra“, – linkėjo R. Čibirienė. 

Dėkodama už bendrus darbus, Ignalinos kredito unijos vadovė Violeta Čeponiene sakė, kad visi jie sukasi apie klientus.

„Stebime ir matome, kad ūkininkų finansinis raštingumas gerėja. Manyčiau, kad yra ir jūsų įtaka.  Džiaugiamės, kad konsultantai išlaiko aukštą kokybę ir didžiuojamės partneryste“, – linkėdama aukšto skrydžio sakė V. Čeponienė.

Biuro komandą sveikino LŽŪKT steigėjus atstovavusi Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos rajono skyriaus vadovė M. Lukaševičienė. Pasak jos, darbas, kurį atlieka konsultantės, yra labai atsakingas, kruopštus. Linkėjo, kad jis suteiktų džiaugsmo.

Prisiminti ir geru žodžiu minėti pirmoji biuro darbuotoja Onutė Maliavkienė, biurui vadovavęs Rimas Bureika ir kiti vadovai bei konsultantai, kurių darbai įrašyti į biuro istoriją.

Dėkojo klientai

Šventinę dieną į biurą užėję ūkininkai Normaldas Busilas ir Borisas Žarinas (Boris Žarin) sakė, kad konsultančių darbu neteko nusivilti.  

Augalininkystės ūkyje, kuris dabar – 380 hektarų, ūkininkaujantis Normaldas Busilas yra augalininkystės konsultantės Vigitos Žeimo klientas. Ji tvarko visus ūkiui reikalingus žurnalus, konsultuoja. Ūkininkas sako, kad savo ūkio žeme vaikšto nuo 1972 metų. Turintis daug patirties agronomas ja dalijasi su konsultante, kuri pripažįsta kliento autoritetą. Bendrų darbų sėkmė – abipusis pasitikėjimas. Ir ūkininkas, ir konsultantė sutinka, kad žinoti visko neįmanoma ir metų panašių nebūna, o dar ir reikalavimai atsiranda, todėl žinias reikia nuolat atnaujinti.

B. Žarinas, ūkininkaujantis 50 ha ekologiniame ūkyje, su biuru pradėjo bendrauti prie 6 metus. Kreipėsi, kai reikėjo parengti verslo planą paramai gauti. Ją gavęs, sėkmingai įgyvendino ūkio modernizavimo projektą.

Dabar biure jo ūkio apskaitą tvarko konsultantė Nadiežda Los. Pasak ūkininko, Konsultavimo tarnybos biuras jam – pagalba, geri draugai, malonus aptarnavimas. Per šešerius metus jokių problemų nebuvo, todėl kitiems ūkininkams taip pat patartų kreiptis.

Ūkininkai vardijo ir kitas paslaugas, dėl kurių kreipėsi į biurą: dirvožemio ėminių paėmimas ir ištyrimas, geodeziniai darbai, verslo planai ES paramai gauti. Juk beieškant geriausio ūkininkavimo varianto visko prireikia, o biure galima gauti visų žemės ūkio sričių paslaugas.  

Autorė Jolanta Dalia Abarienė

Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos