Naujienos

Šventė Molėtų r. biure: tegul ir klientų, ir konsultantų darbus lydi sėkmė

  2023-09-07

Jaukus pokalbis ir šventinė nuotaika sujungė visus, atvykusius į Molėtų r. biuro šventinį rytmetį, skirtą Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos 30-mečiui. Prisiminta biuro istorija, linkėta sėkmingai gyvuoti toliau.

Biuro vadovė Jurgita Kandratavičienė prisiminė karantino laikotarpį, kai pakeitus patalpas kurį laiką biure dirbo viena, ir džiaugėsi pasipildžiusiu, jaunu kolektyvu. Dabar tris dešimtmečius trunkančią biuro istoriją drauge su ja tęsia jaunesnioji buhalterinės apskaitos konsultantė Lilijana Jakimavičienė, jaunesnioji augalininkystės konsultantė Edita Minkštimienė, apskaitininkė Lijana Songailienė. Jos mokosi, tobulėja.

O biuro etapų būta įvairių. Kolektyvas mažėjo ir vėl didėjo, keitėsi konsultantai, biuro vadovai. Nežiūrint į pokyčius, rajono ūkininkų pasitikėjimas biuro konsultantais išliko. Apie tai kalbėjo ir šventinę dieną į biurą atėję Sigita Jucevičiūtė, Aidonas Užubalis, Virginijus Ramonas, Virginijus Šironas, Nijolė Šimulionienė, Gintarė Gruzdienė, kurių ūkininkavimo ar verslo istorijoje daugiau ar mažiau vietos užima bendradarbiavimas su biuro konsultantais.

Prisiminta pradžių pradžia

Pačią pradžią visiems priminė buvęs Molėtų r. ūkininkų sąjungos pirmininkas, aktyviai bendradarbiavęs su LŽŪKT, Virginijus Šironas. Jis minėjo tuo metu Lietuvos ūkininkų sąjungai vadovavusį Joną Čiulevičių, pirmąjį Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorių Edvardą Makelį ir kitus, kuriems prieš tris dešimtmečius pavyko įrodyti, kad Konsultavimo tarnyba Lietuvoje reikalinga. Vėliau prie LŪS prisijungė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija ir Lietuvos žemės ūkio ministerija. Šis trejetas ir yra LŽŪKT steigėjai. Tada, pasak V. Širono, patirtis kaupta vykstant pas užsienio partnerius, daug mokytasi iš Danijos konsultantų, ūkininkų.

Ar svarbi bendrystė?

Pokalbis pakrypo apie bendrystę, kuri svarbi ne tik konsultantui dirbant su ūkininkais, bet ir buriantis į Ūkininkų sąjungą, taip pat bandant galimybes pasinaudoti ES parama. Ekonomines paslaugas klientams teikianti biuro vadovė J. Kandratavičienė sakė, kad paramos priemones, kuriose remiamas kelių ūkių bendradarbiavimas, nenoriai renkasi net ir maži ūkiai.

Tegul išlieka pozityvumas

Rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė, biuro klientė Sigita Jucevičiūtė linkėjo konsultantėms, kad išliktų pozityvumas, optimistinė nuotaika. Ji akcentavo didelį biuro vadovės Jurgitos indėlį, jos mokėjimą bendrauti, visada skleidžiamą pozityvumą. „Nuo pirmo susitikimo mus sujungė panašus požiūris į gyvenimą. Gyvename netoli Anykščių r., ūkio apskaitą ten tvarkiausi. Tik tapusi Molėtų r. ūkininkų sąjungos pirmininke, pasirinkau pereiti. Puikiai dirbo ir Anykščių biuro konsultantai“, - prisiminimais dalijosi Sigita. Per bendradarbiavimo su biuru laikotarpį ji jau pasinaudojo ne tik buhalterinės apskaitos, verslo ekonomikos, bet ir gyvulininkystės, augalininkystės, darbų saugos paslaugomis.

Apie biuro vadovės atsakingą darbą, puikų bendravimą kalbėjo ir anksčiau gėles auginusi, o šiuo metu nuosavoje parduotuvėje jomis prekiaujanti Nijolė Šimulionienė. Jos įmonės finansinė apskaita taip pat tvarkoma biure.

Prasideda ketvirtas LŽŪKT veiklos dešimtmetis. Sukaupta daug patirties. Ir ūkininkų, ir konsultantų darbų ratas sukasi toliau. Tegul juos lydi sėkmė.

Autorė Jolanta Dalia Abarienė

Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos