Naujienos

Tarp Klaipėdos krašte geriausių – LŽŪKT klientų ūkiai

  2022-12-02

Lietuvos ūkininkų sąjungos Klaipėdos r. skyriaus tradicinėje vakaronėje pagerbti ir apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai, visuomeniškai aktyvūs ūkininkai. Džiaugiamės, kad tarp jų LŽŪKT Klaipėdos r. biuro klientai.

Šiais metais konkurso „Metų ūkis 2022“ lyderiai Klaipėdos rajone buvo Rasmos ir Tomo Balčėnų iš Venckų, Ramunės ir Algirdo Skroblių iš Peskojų, Loretos ir Kęstučio Kareivų iš Šalpėnų ūkiai.

Nuoširdžius linkėjimus visiems žemdirbiams toliau sėkmingai vystyti ūkius ir padėkas už svarų indėlį į rajono ekonomikos vystymąsi, mokesčius į biudžetą, didelę paramą Ukrainai išsakė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, vicemerės Violeta Riaukienė (Žemės ūkio ir kaimo rėmimo fondo komisijos pirmininkė), Ligita Liutikienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, ūkininkų darbais ir atkaklumu pasidžiaugė ir kiti vakaronės svečiai, žemdirbių partneriai. Tarp jų ir LŽŪKT Klaipėdos r. biuro atstovai.

Pirmosios vietos – LŽŪKT klientams

Pirmoji vieta konkurse skirta Rasmai ir Tomui Balčėnams. Jauni inovatyvūs, padedantys ekstremaliose situacijose, aktyviai dalyvaujantys visuomeninėje veikloje, remiantys sporto renginius modernaus ūkio savininkai ūkininkauja nuo 2014-ųjų. Verčiasi augalininkyste, valdo 700 hektarų. Ūkininkai daug dėmesio skiria ekologijai, tvarumui. „Sekasi labai gerai, domimės visomis naujovėmis, stengiamės racionaliai planuoti sėjomainą. Tikimės, kad ūkis ir toliau neš pelną“, – sakė optimistiškai nusiteikęs T. Balčėnas, LŪS, Lietuvos grūdininkų asociacijos narys, LŽŪKT Klaipėdos r. biure besinaudojantis technologinėmis konsultantų paslaugomis.

Mėsinių galvijų ūkį nuo 2020 m. puoselėjantiems Ramunei ir Algirdui Skrobliams atiteko antroji vieta. Šiame ūkyje auga jau ketvirtoji šeimos karta. Auginama apie 200 raguočių, apie 60 žindenių karvių, augalininkystė puoselėjama tik saviems gyvuliams šerti – tad auginama apie 20 ha kukurūzų, pievos sudaro 60 ha. Ūkis pasižymi gražiai sutvarkyta aplinka, čia netrūksta šiuolaikiškos technikos. Džiugu, kad ūkio buhalterinė apskaita tvarkoma LŽŪKT Klaipėdos r. biure.

Sveikiname Rasmą, Tomą, Ramunę ir Algirdą. Ir toliau auginkite optimizmą. Tegul tai, ką darote, suteikia kuo daugiau gerų emocijų, tegul sekasi.

Parengta pagal Klaipėdos r. laikraščio „Banga“ straipsnį.