Naujienos

Tarptautinio projekto NATI00NS partnerių akiratyje ES Dirvožemio misija

  2023-01-23

LŽŪKT Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė ir dizainerė Fausta Krasilnikaitė dalyvavo Danijos mieste Aarhus organizuotame pirmajame projekto NATI00NS partnerių susitikime. 

Projekto metu bus siekiama skirtinguose Europos renginiuose pristatyti ir įgalinti ES Dirvožemio misijos tikslus, planuojamus pasiekti 2021–2025 m. laikotarpiu. Planuojama, kad projektas ir jo dalyviai bus tarsi Dirvožemio misijos ambasadoriai – informacijos skleidėjai, siekiantys skirtinguose segmentuose pristatyti patikrintą ir kokybišką informaciją, padėsiančią didinti suinteresuotų šalių žinių lygį, kompetencijas dirvožemio kokybės gerinimo klausimais, bendradarbiaujant ir kuriant inovacijų laboratorijas ir technologijų demonstravimo vietas (angl. living labs, lighthouses), apjungiančias verslo, žemės ūkio, mokslo ir kitų veiklos sričių atstovus. 

Pasak E. Mankutės,  svarbiausias partnerių susitikimo tikslas buvo aptarti pagrindinius ir susidėlioti artimiausius projekto strateginius darbus ir jų įgyvendinimo eigą, pasidalinti atsakomybe, pavirtinti dokumentus. 

Jau vasario–balandžio mėnesiais visi partneriai turės suorganizuoti po vieną nacionalinio lygmens renginį, kurio metu bus pristatoma demonstracinių inovacijų laboratorijų nauda ūkiams, verslui, mokslui ir kitoms suinteresuotoms šalims. 

„Iki sausio pabaigos turime pateikti būsimo renginio programą, metodinę medžiagą, suinteresuotų šalių aprašą ir kitą esminę informaciją“, – sakė E. Mankutė. 

 Daugiau apie projektą skaitykite čia.

LŽŪKT informacija