Naujienos

TITRIS – skaitmeninė inovacijų duomenų platforma ūkininkams ir konsultantams

  2020-02-18

Atvėrusi žinių kaupimo, perdavimo, žemės ūkio technologijų kūrimo ir demonstravimo centrą „Inovacijų vartai“, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba pridėtinę vertę kuria kviesdama darbuotojus ir ūkininkus supažinti su pirmąja nemokama skaitmenine inovacijų duomenų platforma TITRIS.

 Šiandien Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos mokymų centre „Agroakademija“ Inovacijų paramos tarnybos vadovė Gintarė Kučinskienė ir projektų administravimo specialistė Monika Dmukauskienė Konsultavimo tarnybos specialistų sukurtą pirmąją Taikomųjų inovacijų tyrimų rezultatų informacinę sistemą TITRIS pristatė kolegoms. 

„Manau, kad didžioji dauguma Konsultavimo tarnybos darbuotojų, pradėdami darbo dieną, turi atsiversti TITRIS ir susipažinti su naujausiomis inovacijomis. Tai labai svarbu, nes mokslas – pagrindinis inovacijos šaltinis. Suprantama, kad viską pagreitino skaimeninimas, ūkininkai taip pat neblogai pažengę informacinių technologijų srityje, patys suranda techninių sprendimų, galinčių padėti gamyboje. Vis gi konsultantai turi būti priekyje. Nauju programavimo laikotarpiu didelis dėmesys skiriamas žinių ir inovacinių sistemų plėtrai, įkurta net 1200 EIP veiklos grupių, tad svarbus vaidmuo teks visoms ES šalių konsultavimo tarnyboms“, – sakė Konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis.

Informacija į TITRIS renkama bendradarbiaujant su Lietuvos ir užsienio mokslininkais, konsultantais ir žemės ūkio srities praktikais. Ją kurdami, Konsultavimo tarnybos specialistai siekė pateikti ūkininkaujantiems naudingos informacijos apie taikomųjų nekomercinių inovacijų tyrimų rezultatus ar Lietuvos ir užsienio žemės ūkio sektoriuose sukurtas ir praktikoje išbandytas inovacijas. Visa ūkininkaujant naudinga informacija pateikiama sistemiškai, aiškiai ir suprantamai, suskirstant į kategorijas pagal atitinkamas sritis (pvz., gyvulininkystės, augalininkystės, sodininkystės, daržininkystės, aplinkosaugos ir kt).  Šiuo metu TITRIS platformoje paskelbtos 6 inovacijos.

TITRIS yra projekto „Žinių kaupimo, perdavimo, žemės ūkio technologijų kūrimo ir jų demonstravimo centras „Inovacijų vartai“, atidaryto praeitų metų pabaigoje, dalis.

Apie „Inovacijų vartai“: videoreportažasstraipsnis.