Naujienos

Turkijoje pristatytas institucijų bendradarbiavimas plėtojant bioekonomiką Lietuvoje

  2021-12-20

Įgyvendinant bendradarbiavimo projektą „Naujų Lietuvos ir Turkijos partnerysčių paieška bioekonomikos ir ES žaliojo kurso srityje“ Turkijos Eskişehir Osmangazi universiteto (ESOGU) Žemės ūkio fakultete lankėsi Vytauto Didžiojo Universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA), Kauno technologijos universiteto, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos, žemės ūkio verslo atstovai.

Susitikimo metu dalintasi patirtimi skaitant pranešimus „Bioekonomikos ir Europos žaliojo kurso seminare“, susipažinta su ESOGU Žemės ūkio fakulteto ir Anatolijos technologijų ir mokslinių tyrimų parko (ATAP) atliekamais darbais.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Inovacijų paramos tarnybos vadovė dr. Laura Girdžiūtė pranešime pristatė LŽŪKT ir VDU ŽŪA bendradarbiavimo sritis, LŽŪKT specialistų sukurtas Taikomų inovacijų tyrimų ir rezultatų informacinę sistemą – TITRIS, informavimo apie integruotą augalų apsaugą, konsultavimo ir mokymų informacinę sistemą – IKMIS.

Projekto metu siekta geriau suprasti ES žaliojo kurso kontekstą, ypatingą dėmesį skiriant bioekonomikai žemės ūkio ir maisto sektoriuose, ieškoti bendradarbiavimo galimybių tarp Lietuvos ir Turkijos įgyvendinant projektinę veiklą. 

 VDU Žemės ūkio akademijos nuotraukos

Išsamiau skaitykite čia.