Naujienos

Ūkininkai Nijolė ir Arvydas Prišmontai modernizavo pieno ūkį

  2020-07-10

Nijolė ir Arvydas Prišmontai, ūkininkaujantys Narvaišiuose, Plungės r., ryžosi iš esmės renovuoti gyvulininkystės ūkį – už savo lėšas pasistatė naują palaido laikymo fermą, o pasinaudoję ES parama įsigijo reikalingos įrangos. Verslo planą rengė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Plungės r. biuras.

Pagal Valstiečio ūkio įstatymą įsigijusi žemės, Prišmontų šeima pradėjo ūkininkauti drauge su tėvais. „Parėjome į plynus laukus. Nebuvo nieko. Išsipylėm kelelį, elektrą įsivedėm ir pradėjome lipdyti kaip kregždės“,– apie ūkininkavimo pradžią pasakojo ūkininkė.

Pradėję nuo 7 karvių, dabar ūkininkai melžia 80 ir planuoja didinti bandą. Ūkis – apie 200 ha, iš jų 50 ha ariamos, visa kita – ganyklos. Pašarus ūkininkai užsiaugina savame ūkyje. Sėja apie 40–50 ha grūdinių augalų. Visi skirti pašarams gaminti.

„Naujos fermos prireikė, nes senose nebetilpo gyvuliai. Žemės yra, o gyvulio nėra kur laikyti. Rinkdamiesi įrangą važiavome pas ūkininkus. Kalbėjomės, žiūrėjome, kas tinka, kas ne,“– apie ūkio modernizavimo poreikį kalbėjo Arvydas Prišmontas.

Fermos įranga ir technika įsigyta gavus ES paramą (jos intensyvumas – 35 proc.). Verslo projektą „Inovacijų diegimas Nijolės Prišmontienės ūkyje“ pagal priemonę „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ rengė LŽŪKT Plungės r. biuro ekonomikos konsultantė Aušra Zakalskienė. Jai labai padėjo Prišmontų ūkio buhalterinę apskaitą tvarkanti konsultantė Neringa Uselienė.

„Visada malonu nueiti į biurą. Konsultantai – patys svarbiausi mūsų patarėjai.“, – Plungės r. biuro komandą gyrė Nijolė Prišmontienė.

Už paramą įsigyta mėšlo šalinimo sistema, melžimo aikštelė, pašaro maišytuvas-dalytuvas, masažo šepečiai, guoliaviečių pertvaros ir guminiai kilimėliai. Ir čia tik pirmasis etapas. Pavasarį ūkininkai planuoja įsirengti mėšlo rezervuarą, o už ES paramą įsigyti srutvežį, rezervuaro siurblius.

„Turime keistis, rinktis naujoves. Nežinia, ar tai atsipirks. Tik aišku, kad ir melžėjoms, ir karvėms sąlygos bus geresnės. Sename tvarte melžėme 6 vietų aikštelėje, gyvuliai buvo rišami. Dabar gyvuliai pratinasi prie erdvės, galimybės judėti. Melžėjoms šilčiau, jaukiau. Po truputį viskas stojasi į vietas“,– situaciją komentavo Nijolė Prišmontienė.

Nuotraukos iš naujos fermos atidarymo renginio. Pirmoje Nijolė ir Arvydas Prišmontai.