Naujienos

Ūkininkas – tarsi plataus profilio statybininkas

  2022-06-16

Birželio 15 d. Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro demoturas keliavo į Vilkaviškio rajoną, kuris garsėja stipriomis ūkininkavimo tradicijomis.

Improvizuota lauko diena vyko LŽŪKT Vilkaviškio r. konsultavimo biuro kliento Vidmanto Laškevičiaus ūkyje. Ūkį iš tėvų perėmęs Vidmantas su renginio dalyviais pasidalijo savo patirtimis ir iššūkiais ūkininkaujant.

Renginyje dalyvavo gausus būrys tiek augalininkyste, tiek gyvulininkyste besiverčiančių ūkininkų, kurie domėjosi naujausiomis technologijomis. Netrūko klausimų dirvožemio sveikatos gerinimo, optimalaus tręšimo temomis, domėtasi palydovinių duomenų ir dronų pritaikymo ūkio veiklos rezultatams gerinti. Gyvulininkystės ūkių šeimininkai itin domėjosi pašarų kokybės, reprodukcinių sutrikimų prevencijos, gyvulių sveikatingumo užtikrinimo klausimais. 

Demoturo metu diskusijos netilo dar ilgai – buvo išsakyta daug minčių apie ūkininko kelią, kuris ne visada tiesus, o norint viską ūkyje atlikti tinkamai ir lauku, reikia turėti itin daug skirtingų gebėjimų bei žinių. Anot ūkininko Rimvydo Glavecko, ūkininkas tarsi plataus profilio statybininkas: „Visų pirma, reikia gero pamato, gerai suręsti sienas, uždėti stogą, o rezultatas pasimato grūdams byrant iš kombaino.“

Tad likime visiems ūkininkams turėti tvirtą pamatą, kuris prasideda žiniomis, o kad jų netrūktų – kviečiame į demoturus: Tauragės r. (birželio 17 d.) ir į Šalčininkų r. (birželio 21 d.). Drauge siekime bendro ir nevienadienio rezultato!

Daugiau informacijos ir registracija – https://konsultacijos.lzukt.lt/demoturai