Naujienos

Ūkininkė Jovita Mikalauskienė įsitikino simbiotikų nauda

  2020-07-15

Žemaičių Kalvarijoje ūkininkaujančios Jovitos Mikalauskienės pieno ūkyje atliekamas bandymas – žiūrima, koks simbiotikų poveikis juos naudojant melžiamų karvių ir veršelių racione.

Pakalbinta dalyvauti Konsultavimo tarnybos inicijuotame projekte ,,Naujausių simbiotikų įtaka pieninių galvijų sveikatingumui, produktyvumui, antibiotikų vartojimo mažinimui bei ūkio konkurencingumo didinimui“ nuolat naujoves stebinti ūkininkė Jovita Mikalauskienė sutiko iš karto.

„Su Konsultavimo tarnyba bendradarbiaujame jau seniai. Iš karto sutikau dalyvauti simboitikų bandyme. Niekuo nenusivyliau: tiek pašarų kokybės tyrimais, tiek imant iš karvių tyrimus. Žiūrime jų rezultatus, sprendžiame problemas, konsultuojamės. Tikrai esu dėkinga“, – sakė Jovita.

Ūkininkė džiaugėsi, kad simbiotikai didelės įtakos turėjo veršelių virškinimo sistemai ir augimui. „Kai simbiotikus pradėjau duoti veršiukams, matėsi teigiamas poveikis: jie gražesni, plaukai blizga, o kritimų per bandymo metus nebuvo nei vieno. Gavę simbiotikų veršeliai beveik neviduriavo, o jei ir viduriavo, sirgo lengvesne forma. Geresni ir jų priesvoriai. Jei per parą priaugdavo 600–700 g, tai naudojant simbiotikus – iki 800 gramų.  Ir ekonomiškai verta. Žinoma, simbiotikai kainuoja, bet jų kiekiai labai minimalūs. Veršiukui davėme 5 gramus. Tai centus kainuoja. Sakyčiau, kad atsiperka su kaupu. Bandymą pabaigus, tikrai naudosiu simbiotikus. Mokslas eina į priekį, tad ir ūkininkui reikia kartu žengti. Tai visapusiškai naudinga. Juk viskas keičiasi: ir ligos, ir gamta“, – sakė Jovita Mikalauskienė. 

Plungės r. biuro gyvulininkystės konsultantės Jurgitos Gramauskienės teigimu, Jovitos Mikalauskienės ūkis bandymui atlikti pasirinktas neatsitiktinai – ūkininkė labai atsakinga, primilžiai ūkyje siekia iki 9 tūkst. kg per laktaciją, karvės veršiuojasi ištisus metus. 

Jovitos ir Alfredo Mikalauskų ūkio valda – 250 ha, melžiama apie 70 šviežiapienių, su prieaugliu bandoje per 150 galvijų.  

Nuotraukos iš ūkyje vykusios lauko dienos. Pirmoje ūkininkė Jovita Mikalauskienė (kairėje) su gyvulininkystės konsultante Jurgita Gramauskiene.

Vaizdo informacija