Naujienos

Ūkininkų mokymai – greičiausias kelias įgyti žinių

  2023-09-12

Nuolat besikeičiame žemės ūkyje itin svarbu žemdirbių žinios. Domėjimasis naujovėmis, žinių kaupimas ir įgūdžių lavinimas, aplinkos pažinimas padeda ūkininkauti kur kas efektyviau ir sėkmingiau. Didelis informacijos srautas reikalauja daug laiko ir gebėjimo atsirinkti tai, kas patikima ir teisinga.

Gera žinia tiems ūkininkams, kuriems aktualu atnaujinti žinias, įgyti naujų, papildyti turimą patirtį ar pradėti ją kaupti negaištant laiko – netrukus bus galima registruotis į nemokamus mokymų kursus. Mokymus vykdančios įstaigos jau gali teikti paraiškas ir gauti paramą žemdirbių mokymams organizuoti.

Paraiškos renkamos pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Mokymai ir įgūdžių įgijimas“. Jas galima teikti iki spalio 31 dienos. Priemonės tikslas – stiprinti žinių perteikimą, inovacijas ir skaitmeninimą žemės ūkyje, siekiant užtikrinti žemės ūkio veiklų gyvybingumą ir konkurencingumą. Šiam paraiškų priėmimo etapui skirta 800 tūkst. Eur paramos lėšų. Didžiausia galima paramos suma vienam projektui – 150 tūkst. eurų.

Priemonės tikslas – stiprinti žinių perteikimą, inovacijas ir skaitmeninimą žemės ūkyje, siekiant užtikrinti žemės ūkio veiklų gyvybingumą ir konkurencingumą. Šiam paraiškų priėmimo etapui skirta 800 tūkst. Eur paramos lėšų. Didžiausia galima paramos suma vienam projektui – 150 tūkst. eurų.

Labiausiai įtraukia praktiniai mokymai

Klaipėdos r. ūkininkas Artūras Česnauskas, turintis mišrų ūkį, nuolat dalyvauja įvairiuose seminaruose ir savišvietai skiria daug dėmesio. „Pirmiausia yra mokslas. Šių dienų ūkininkai, kurie neseka naujovių, nesiekia žinių, neturi ateities, liks ten, kur yra, o žemės ūkis nueis tolyn, tik be jų. Technologijos, reikalavimai labai greitai keičiasi, tad be nuolatinio tobulėjimo jų nepavytume. Tik žinios, nuolatinis jų atnaujinimas leidžia mums įveikti iššūkius“, – tvirtina veterinarijos gydytojo išsilavinimą turintis ūkininkas.  

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) yra viena iš institucijų, kuri teikia mokymo paslaugas ir organizuoja mokymus. LŽŪKT Mokymo paslaugų skyriaus vadovė Renata Stašinskienė teigia, kad parama mokymams šiuo laiku yra būtina, nes dalis ūkininkų nespėja žengti kartu su naujovėmis, neturi laiko gilintis į teisės aktus, ieškoti naujienų ir žinių, o interneto platybėse sklindanti informacija ne visada patikima, reikia įgūdžių jai atsirinkti.

Skaitykite daugiau. 

www.manoukis.lt informacija