Naujienos

Ūkininkų šventėje – pagarba drąsiausiems

  2019-12-05

Viešajame gyvenime metams baigiantis pagausėjo kaimiškų ir ūkiškų aktualijų. Ką tik miestų gatvėse (taip pat ir Kupiškio) burzgė žemdirbių traktoriai, o penktadienį susirinkta į šventę. Rajono ūkininkų bendruomenė kartu su partneriais surengė kasmečio tradicinio konkurso „Metų ūkis 2019“ dalyvių pagerbtuves. Respublikinė pažangiausių ūkininkų šventė Kaune jau įvyko prieš savaitę, o dabar švęsti susiburta namuose. Renginio iniciatoriai – Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, rajono savivaldybė.  

Šventėje privalu džiaugtis – Kupiškio kultūros centro puošni salės ir scenos aplinka, dekoratyvūs akcentai, gėlių puokštės, sudėtos gausios dovanos, susirinkusiųjų šypsenos, koncertui pasirengę svečiai iš Pasvalio liudijo – bus nekasdienė popietė, visi pasibus šventiškoje bendrystėje.

Ūkininkai čia buvo ne tik žiūrovai ir pasyvūs stebėtojai. Renginį vedė savieji, ūkininkai Vilma Sungailaitė ir Vygantas Giedrys. Žemdirbiai jau pratinasi suvokti savo vertę ir savo svarbą, prisiima pareigą neleisti niekinti ir žeminti savo gyvenimo būdo ir savo darbo. Nelengva to mokytis – tai parodė ką tik surengtos žemdirbių protesto akcijos.

Ūkininkų pasveikinti šventėn atėjęs mero pavaduotojas Algirdas Notkus neslėpė nuostabos, kurią patyrė, perskaitęs spaudoje anonimiškus komentarus po traktorių protesto akcijos:

„Visuomenė mūsų nepalaiko, atrodo, net nekenčia. Mato tik galingus traktorius, džipus, o kad jie perkami už paskolas, kad tai yra būtinos darbo priemonės, kad pajamos neretai sąnaudų nepadengia, kad kasdienybę lydi nuolatinis nerimas ir rizika, nežinia, tokio supratimo nėra. Gal mes patys per mažai apie darbus viešai kalbam...“.

Taip nejučia kasdieniškų rūpesčių nuotrupos vis veržėsi į svečių ir savų bičiulių sveikinimus, į padėkas verslo ir visuomeninės veiklos aktyviausiems dalyviams, į smagius linkėjimus ir pašmaikštavimus.

Svarbiausieji šventėje buvo konkurso dalyviai, juos LŪS rajono skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius pagyrė už drąsą dalyvauti, už pasiryžimą dalytis patirtimi, nevengti naujovių ir pokyčių mažuose šeimos ūkiuose, už kantrybę nemesti gyvulininkystės, šio itin sunkaus kasdienio triūso.

Svečiai atvežė valdžios padėkų aktyviausiems žemdirbiams. Seimo narys Jonas Jarutis perdavė Seimo kaimo reikalų komiteto padėkas už aktyvią visuomeninę veiklą Renatai Vilimienei ir Sigitai Stančikienei, LŪS skyriaus pirmininkui Z. Aleksandravičiui. Ūkininkų sąjungos Rokiškio skyriaus atstovė Dalia Lūžienė-Malijonienė LŪS padėką už tautinio paveldo puoselėjimą įteikė ūkininkui V. Giedriui. Ūkininkų verslo partneriai, įvairių bendrovių atstovai, vadovai ir vadybininkai apdovanojo daugelį ūkininkų už parduotą produkciją, už gausiai pirktas paslaugas ir kitus ūkiams skirtus produktus. Dovanų krepšeliuose ir maišeliuose buvo ne tik buičiai ir ūkiui pravarčių daiktelių, bet ir  dvasiai pradžiuginti – bilietų į kultūros renginius. Kupiškėnus sveikino rokiškėnai ir biržiečiai žemdirbiai. Išradingą apdovanojimą rajono ūkininkų vedliui Z. Aleksandravičiui scenon atnešė Konsultavimo tarnybos atstovas Gintas Jakštonis: šakes, kurios pravers ginantis nuo biurokratų, ir ant virbų pamautus batoną, riestainį, obuolį, jeigu užeitų labai sunkūs laikai.

Daugiausiai dovanų atiteko pažangiausių ūkių konkurse dalyvavusiems, visi jie buvo pakviesti į sceną. Padėkota Aldonai ir Steponui Gintautams bei Jūratei ir Petrui Vilčinskams iš Salamiesčio, Jūratei ir Mindaugui Anikevičiams iš Duorpių kaimo, Sigitai ir Mindaugui Stančikams iš Rudikų kaimo, Donatai Skupienei iš Žižmariškių kaimo, Linai Čemerienei ir Rimantui Juknevičiui iš Ničiūnų kaimo, Reginai ir Jonui Ragauskams iš Kikonių kaimo, Egidijai ir Tautviliui Indilams iš Pelyšių kaimo. Savivaldybės piniginės premijos atiteko pirmosios vietos laimėtojams Indilams, antrąja vieta įvertintiems Ragauskams, trečioji premija skirta R. Juknevičiui.     

Sielai skirta dovana – spalvingas Pasvalio muzikos mokyklos ugdytinių ir jų mokytojų koncertas – nudžiugino visus renginio dalyvius. Jaunių choro, akordeonininkų, pučiamųjų orkestrų atlikti kūriniai, balsingi jaunieji solistai, romantiškos ir azartiškos melodijos nuteikė bendruomeniškam visų pasibuvimui vitražų salėje. Ir pašnekesiams apie viską, kas rūpi ūkininkams.

Ada DVARIONAITĖ www.kmintys.lt

Autorės nuotraukos