Naujienos

Už gyvulio sveikatos problemas dažnai atsakingi mikotoksinai

  2022-03-28

Akademija (Kėdainių r.). „Mikotoksinai pašaruose be pėdsakų nepraeina“, – ūkininkams teigė gyvulininkystės ekspertas, LŽŪKT veterinarijos gydytojas Vytas Gudaitis.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro organizuojamame nuotoliniame seminare „Žoliniai pašarai gyvulininkystės ūkiuose: nuo žolynų iki šėrimo stalo“ aptarta, kokius žolynus kokiuose dirvožemiuose geriausia sėti dabartinėmis klimato sąlygomis, kaip užtikrinti pašarų kokybę.

Apie mikotoksinus rašoma ir kalbama daug, tačiau problema nemažėja. Todėl LŽŪKT gyvulininkystės ekspertas V. Gudaitis dar kartą ūkininkams pasakojo apie pašaruose randamų mikotoksinų – pelėsinių grybų toksiškų junginių – daromą žalą gyvulių sveikatingumui ir produktyvumui. „Nyderlandų mokslininkai pastebėjo, kad mikotoksinai „pavogia“ apie 25–30 proc. gyvulio genetinio potencialo. Jeigu karvė galėtų duoti 40 l pieno per dieną, tai dėl užkrėstų pašarų gali būti primelžiama apie 10 l mažiau, – kalbėjo LŽŪKT ekspertas. – Mikotoksinai kelia didelę riziką gyvulių sveikatingumui ir kenkia visam organizmui.“

Skaitykite daugiau.