Naujienos

Vasaron su gera nuotaika ir žiniomis apie žemės ūkį

  2024-06-05

Šiandien  LŽŪKT mokymų centrą „Agroakademija“ aplankė Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos ketvirtokai.  Žaismingos komandinės užduotys siejosi su žemės ūkiu. Vaikai jas atliko su daina.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje priimti vaikus visada stengiamasi su didele atsakomybe. Šįkart Rinkodaros skyriaus vyr. Redaktorė Ramunė Sutkevičienė ir redaktorė Jolanta Dalia Abarienė pakvietė ketvirtokus atlikti komandines užduotis.

Keturios komandos darniai, net su daina, darbavosi kurdamos augalininkystės, gyvulininkystės, mišraus ir sodininkystės-daržininkystės ūkių koliažus. Vaikai turėjo patys atrinkti, kas tinka kiekvienam ūkiui, ir juos pristatyti. Išradingai ketvirtokai pasakojo sukurtų ūkių istorijas, žaismingai juos pavadino: „Pupa“, „Žolynėlis“, „Nuo žirnio iki žirgo“, „Mūkis kriukis“.

Užduotis atpažinti augalų sėklas – nebuvo lengva. Jei su žirniais, saulėgrąžomis viskas aišku, pažinti rapsus, garstyčias, miežius, kviečius ir avižas buvo kur kas sunkiau.

Kieme vaikai dalyvavo linksmoje bulvių sodinimo estafetėje ir piešė gėlėtą, spalvingą vasarą. Juk kelios dienos ir prasidės atostogos. Į jas ketvirtokai žingsniuos daugiau sužinoję apie Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybą, ūkius ir ūkininkavimą.

LŽŪKT informacija

Erikos Mankutės nuotraukos