Naujienos

Žemės dienai skirtoje konferencijoje kalbėta apie skaitmenizavimą ir dirbtinį intelektą žemės ūkyje

  2021-03-19

Žemės dienai skirta konferencija, kurią organizuoja Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centras – jau tradicinė. Šį kartą ji skirta skaitmenizavimo ir dirbtinio intelekto pritaikymui žemės ūkyje. Joje pranešimą skaitė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vadovas Lukas Šapranauskas.

Visi pranešėjai akcentavo, kad siekiant optimizuoti žemės ūkio procesus, mažinti klimato kaitą, būtina domėtis skaitmeninimo galimybėmis, pasirinkti skaitmenines priemones ir įrankius tiksliau ūkininkaujant.

Būtent apie praktinį skaitmeninių priemonių pritaikymą ūkiuose konferencijoje kalbėjo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vadovas Lukas Šapranauskas. Pasak jo, svarbiausius tiksliojo ūkininkavimo principai yra tinkamas laikas, tinkama technika, tinkama norma, tinkama medžiaga. Šių principų laikytis padeda gauti palydoviniai ir aerodistanciniai duomenys, automatinis ir lygiagretus vairavimas, tikslioji sėja ir tikslusis tręšimas, įvairių ūkio laukų žemėlapių duomenų analizavimas, dirvožemio tyrimai ir kt.

Konferencijoje dalyvavusi LŽŪKT Informacinių technologijų skyriaus vadovė Ilma Rimkevičienė akcentavo komunikacijos su galutiniu skaitmeninių technologijų naudotoju svarbą, teikiant žemės ūkio subjektams mokslu ir praktika grįstą naudą.

Luko Šapranausko ir kitų pranešimus galite išklausyti čia.