Tarptautinė žemės ūkio paroda „EIMA International“ Italijoje, Bolonijos parodų centre, surengta 46-ąjį kartą. Organizatorių teigimu, dalyvavo 1 750 įmonių, tarp kurių 700 užsienio kompanijų iš 50 šalių. 37 salėse-paviljonuose eksponuota daugiau kaip 60 tūkst. gaminių – naujausios kartos technika ir pažangiausi technologiniai sprendimai. Sulaukta ir rekordinio lankytojų skaičiaus.
Pasauliui sprendžiant klimato krizės poveikį žemės ūkio tiekimo grandinėms, labai svarbu pasinaudoti sparčia agrotechnikos pažanga – dirbtinio intelekto ir kitų skaitmeninių priemonių bei technologijų naudojimu ūkininkaujant. Raginama kurti viešojo ir privačiojo sektorių partnerystes, kad būtų galima didinti masto kiekį. Apie tai buvo kalbėta ir naujausios kartos technologijų pasiekimai pristatyti lapkričio 6–10 dienomis Bolonijos parodų centre (Italijoje) kas antrus metusvykstančioje tarptautinėje žemės ūkio technikos parodoje „EIMA International“. Inovacijų „laboratorijoje“ tituluojamoje parodojeapsilankė ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) specialistai bei augalininkystės konsultantai.
Šiuo metu žemės ūkio sektoriui tenka tenkinti sparčiai augančio ir į kokybiškesnį vartojimą orientuoto gyventojų skaičiaus maisto poreikius, tačiau tuo pat metu tenka kovoti su klimato ir aplinkos kintamumu, dėl kurio būtina kuo labiau tausoti gamtos išteklius. Taigi produktyvumas, tvarumas ir kokybė – tai iššūkiai, su kuriais jau tenka susidurti viso pasaulio žemės ūkio ekonomikoms ir kuriuos galima įveikti plėtojant itin novatoriškas technologijas. Todėl pagrindinis pokyčių iniciatorius – žemės ūkio technikos pramonė, kurioje didėja investicijos į mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą, siekiant kelti gaminamų modelių standartus.
Pasak LŽŪKT vyr. augalininkystės specialistės Giedrės Masliukovienės, EIMA parodos širdis – inovacijos, tad vykdami į ją LŽŪKT specialistai turėjo tikslą –pamatyti naujausius augalininkystės srities mokslinius tyrimus, kompiuterines programas ir įrangą, tręšimo, dirvožemio drėgmės reguliavimo, azoto emisijos mažinimo technologijas, pasidomėti ekologinės žemdirbystės, augalų apsaugos, sėklininkystės naujovėmis.
„EIMA – tai didžiulė žemės ūkio technologijų paroda, kurioje pristatomi naujausi produktai, prototipai ir technologiškai pažangiausi sprendimai, atitinkantys kiekvieno žemės ūkio modelio gamybos poreikius. Mums labai svarbu tobulinti kvalifikaciją, įgauti žinių, kurios bus naudingos vykdant Konsultavimo tarnybos veiklą teikiant, tobulinant ir kuriant žemdirbiams naujas paslaugas, aktualius skaitmeninus įrankius, rengiant ir įgyvendinant inovatyvius projektus“, – sakė Giedrė Masliukovienė.
Toliau skaitykite www.agroakademija.lt
Ramunės Sutkevičienės nuotraukose parodos eksponatais ir informacija domisi LŽŪKT specialistai ir rajonų biurų augalininkystės konsultantai.
© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |