Naujienos

Žemės ūkyje nėra vieno pritaikomo recepto

  2023-04-13

 Kasmet svarbu stebėti aplinką ir priimti sprendimus. Reikia būti gamtos žmogumi, teigia Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kauno rajono augalininkystės konsultantas Rokas Antanynas.

Jis studijuoja VDU Žemės ūkio akademijos (ŽŪA) doktorantūroje ir kartu su tėčiu ūkininkauja Alytaus r., Simne. Viena iš svarbių jo darbo nuostatų – prisiderinti prie žemdirbio poreikių. Jau nuo vaikystės žemės ūkis Rokui buvo prie širdies, kiek vėliau su tėvais pradėjo ūkininkauti, nes turėjo savo žemės. Prieš šešerius metus sudalyvavo jaunojo ūkininko programoje ir taip susiklostė, kad pradėjo studijuoti agroverslų specialybę Kauno kolegijoje ir Alytaus rajone įkūrė ūkį. Paskui jaunuolis ŽŪA baigė agroekologijos magistrantūrą, kur pagrindinės gilinimosi sritys buvo tvarumas, žaliojo kurso strategija.

„Pagalvojau, kad bus niša ir neapsirikau. Didžiausi iššūkiai visur suspėti yra skubūs darbai. Bandau tai suderinti, savo ūkyje daugiausia dirbu su tėčiu, jis padeda. LŽŪKT vienas iš pagrindinių dalykų – prisiderinti prie žemdirbio poreikių, atliepti, ko jis prašo. Būna, kad turi mesti savo darbus ir žiūrėti, jog klientas būtų patenkintas“, – sako R. Antanynas, kurį šiuo metu dažniausiai galima rasti ūkininkų laukuose.

Skaitykite daugiau www.manoukis.lt 

Nuotrauka Egidijaus Vilkevičiaus