Naujienos

ŽŪŽIS sistemos klasterio partnerių susitikime ir LŽŪKT

  2023-01-23

Visuotiniame partnerių susirinkime aptartas ŽŪŽIS klasterio veiksmų planas ir pasiruošimas dalyvauti rengiant tarptautinius mokslo projektus programos „Europos Horizontas kvietimams. LŽŪKT atstovavo l. e. p. direktorius Rimtautas Petraitis.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje įvyko pirmasis Žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemos klasterio visuotinių partnerių susirinkimas. Jame dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto, VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos, Lietuvos žemės ūkio tarybos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, VšĮ VDU Žemės ūkio akademijos mokomojo ūkio, VšĮ LSMU Praktinio mokymo ir bandymų centro, VšĮ Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro atstovai.

Susirinkimo metu nutarta partnerystės pagrindais prisidėti organizuojant antrus metus iš eilės vyksiančią EIP veiklos grupių kontaktų ir patirčių mugę, išplečiant jos formatą ir kviečiant dalyvauti ne tik šalies, bet ir užsienio EIP veiklos grupes. Šiemet EIP veiklos grupių kontaktų ir patirčių mugė bus organizuojama VDU ŽŪA „Gyvulininkystės paroda 2023“, taip pat paraleliai vyksiančios 11-osios tarptautinės mokslinės konferencijos „Rural Development 2023: Bioeconomy for the Green Deal“ metu.

EIP veiklos grupių kontaktų ir patirčių mugės tikslai tiesiogiai atliepia ŽŪŽIS klasterio tikslus – dalintis žemės ūkio žiniomis bei inovacijomis, gerąja praktika, skatinti projektų tęstinumą bei tarptautiškumą. Tikimasi, kad tarptautinė EIP veiklos grupių kontaktų ir patirčių mugė bei jų metu sugeneruotos naudos idėjos ir partnerystės padės pasiruošti programos „Europos Horizontas šaukimams, kurie skirti teminių projektinių iniciatyvinių grupių tinklaveikai paskatinti.

„Vienas iš Konsultavimo tarnybos vaidmenų – atrinkti informaciją ir perduoti ūkininkams. Mes esame inovacijų brokeriai, kurie sujungia poreikį su galimybėmis. Turime ieškoti naujų, inovatyvių žinių perdavimo būdų, todėl mums svarbu būti drauge su tais, kurie ieško gerosios praktikos pavyzdžių ir jais dalinasi“, – sakė R. Petraitis.

Susirinkimo metu taip pat aptartos galimybės ir ketinimai prisidėti organizuojant kitus nacionalinius ir tarptautinius renginius ŽŪŽIS tematika.

Daugiau nuomonių apie klasterio veiklą www.agroakademija.lt parengtame videoreportaže.

Parengta pagal VDU Žemės ūkio akademijos informaciją