Naujienos

Seminare diskutuota apie hidroponinės daigintų grūdų technologijos ekonominę naudą

  2019-02-01

Norinčius daugiau sužinoti apie inovatyvią hidroponinę daigintų grūdų technologiją LŽŪKT gyvulininkystės specialistai pakvietė į mokymo centre „Agroakademija“ vykusį dar vieną EIP veiklos grupės projekto „Konkurencingas ūkis“ seminarą. Šįkart daugiau dėmesio skirta technologijos taikymo gyvulininkystės ūkiuose ekonominiams rezultatams.

Diegiant naujas technologijas, visada labai svarbu pagrįsti ekonominę naudą. Apie tai, ar ekonomiškai verta ūkiuose taikyti hidroponinę daigintų grūdų technologiją, seminaro dalyviai aktyviai diskutavo su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos profesore dr. Astrida Miceikiene. Pasak jos, 80 proc. želmenų savikainos sudaro sėklų kaina ir darbo užmokestis. Vertinant inovacijos ekonominę naudą, pirmiausia žiūrima, kaip sumažinti savikainą ir padidinti pajamas.

Kadangi projekte dalyvauja ir pieno, ir penimų galvijų ūkiai, ekonominė nauda pristatoma pagal jiems būdingus parametrus. Pieno ūkiuose analizuojami pieno kiekio, kokybės ir sąnaudų, o penimų galvijų – svorio, priesvorio ir sąnaudų pokyčiai.

Projekto metu atlikti ekonominiai skaičiavimai preliminarūs, duomenys kintantys, nes tyrimai dar nebaigti. Jie truks iki 2019 m. pabaigos. Tuomet bus parengtos išsamios technologijos taikymo rekomendacijos su visais ekonominiais skaičiavimais.

Išsamesnė informacija:

Hidroponinė daigintų grūdų technologija pašarui gaminti – efektyvi ir perspektyvi

EIP veiklos grupės projektas „Konkurencingas ūkis“ įgyvendinamas sujungus jėgas