Pagrindinis technologinio amžiaus iššūkis, tenkantis šiuolaikiniam žemės ūkiui, – tvarus jo vystymas, orientacija į tiksliosios žemdirbystės sprendimus. Nors inovacijų diegimas Lietuvos ūkiuose nėra naujovė, tačiau (skirtingais duomenimis) tikslaus ūkininkavimo sistemas taiko apie 10 proc. ūkių. Vis tik jų poreikis auga kiekvieną dieną: ūkininkai ieško technologijų, kurios padėtų mažinti išlaidas nemažinant gamybos ir išlaikyti stabilų dirvožemio našumą bei sveiką aplinką. Tad besidomintys tiksliąja žemdirbyste gruodžio 16–18 dienomis rinkosi į LŽŪKT mokymų centre „Agroakademija“ organizuotus teorinius ir praktinius 8 akad. val. mokymus „Tiksliojo ūkininkavimo technologijos žemės ūkyje“.
Šie mokymai – tai vos prieš kelias savaitės atidarytų „Inovacijos vartų“ rezultatas. Pagal LŽŪKT specialistų parengtą mokymo programą, pasitelkdami specializuotus mokymo stendus, naujausią techniką ir įrangą, augalininkystės paslaugų vadovas Karolis Urba, augalininkystės specialistai Gintautas Klevinskas, Lukas Šapranauskas ir paslaugų ir produktų valdymo specialistas Mindaugas Mižutavičius mokymų dalyviams pristatė visą būtiną tiksliojo ūkininkavimo ciklą: nuo ūkio laukų, pasėlių, augalų būklės vertinimo, dirvožemio ėminių paėmimo, jų ištyrimo LŽŪKT laboratorijoje iki tręšimo planų kintama norma parengimo.
Dalyviai supažindinti su pirmąja nemokama skaitmenine inovacijų duomenų platforma TITIRIS, kurioje skelbiamos eksperimentinių šalies ūkių išbandytų technologijų ar įrenginių įdiegimo rezultatų analizės bei rekomendacijos. Ją kurdami, LŽŪKT specialistai siekė pateikti ūkininkaujantiems naudingą informaciją apie taikomųjų nekomercinių inovacijų tyrimų rezultatus ar sukurtas ir praktikoje išbandytas inovacijas Lietuvos ir užsienio žemės ūkio sektoriuose.
Naujajame tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centre bei technologijų demonstravimo paviljone mokymų dalyviai galėjo išsiaiškinti, kokią naudą gali duoti tiksliojo ūkininkavimo sistemos, susipažino su jiems aktualių jau eksperimentiniuose ūkiuose įdiegtų inovacijų rezultatais ir ekonominiu efektu.
Apsilankyta ir LŽŪKT laboratorijoje, kur tiriama dirvožemio, paviršinio ir gruntinio vandens, nuotekų, organinių trąšų cheminė sudėtis, augalų NPK, atliekamos šiltnamio grunto analizės.
„Viena pagrindinių problemų, kurią norėta išspręsti įgyvendinant „Inovacijų vartus“ – turėti stabilią, nuolat veikiančią, koordinuotą sistemą su šiuolaikiška infrastruktūra ir kompetentingais darbuotojais, kuri operatyviai, kokybiškai ir nebrangiai padėtų spręsti ūkiuose kylančias problemas – teikiant moksliniais tyrimais ir geriausia praktika grįstas paslaugas, ugdant žemdirbių ir konsultantų kompetencijas, diegiant inovatyvias žemdirbystės technologijas ūkiuose“, – sakė Plėtros padalinio vadovas Rimtautas Petraitis.
Dalyviams išduoti pažymėjimai, tinkami ir jauniesiems ūkininkas, dalyvaujantiems ES paramos priemonėse.
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |