Naujienos

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba tęsia darbą

  2020-03-19

Į šiuo metu aktualius klausimus atsako Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis.

Kokią įtaką valstybės lygiu paskelbtas karantinas padarė Jūsų įmonės veiklai?

Šiuo metu, bene kiekviena verslo sektoriaus įmonė susiduria su ne vienu iššūkiu, mūsų organizacija – ne išimtis. Tad turime apgalvoti kelis žingsnius į priekį ir apsvarstyti ne vieną scenarijų.

VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, kaip ir kiekviena socialiai atsakinga organizacija, savo padalinius turinti visoje Lietuvoje, ėmėsi visų saugumo veiksmų, siekdama užtikrinti ne tik klientų, bet ir darbuotojų saugumą. Operatyviai sprendžiame darbuotojų darbo organizavimo klausimus – suteikdami jiems galimybę dirbti nuotoliniu būdu ar fiziškai – biuruose, nes kai kuriais atvejais kokybiškam paslaugos atlikimui būtinas dokumentų perdavimas. Tačiau ir šias situacijas esame apgalvoję, siekdami optimaliai sumažinti darbuotojų ir klientų kontaktą.

Kaip bendraujate su žemdirbiais? Kokius papildomus būdus naudojate ryšiui su ūkininkais palaikyti?

Su klientais bendraujame naudodami šiuolaikines ryšio priemones – elektroninį paštą bei telefonus. Darbas rajonų biuruose nesustoja, tačiau ribojame darbuotojų kontaktą su klientais.

Džiaugiamės, kad savo paslaugų krepšelyje turime tokių paslaugų, kurioms atlikti nereikia fizinio kontakto su klientu. Pavyzdžiui, dirvožemio ėminiams paimti, laboratoriniams tyrimams ar geodeziniams matavimams fizinio kontakto su klientu tikrai nereikia. Tiesiog nuotoliniu būdu apsikeičiame su klientu reikiamais duomenimis ir atliekame paslaugas.

Kokie konkretūs produktai ir paslaugos, Jūsų nuomone, šiuo metu aktualiausi? Kaip ūkininkai galėtų juos įsigyti, pasikonsultuoti su Jūsų specialistais?

Šiuo metu ūkininkams aktualiausios paslaugos, susijusios su pavasario darbais. Turim užklausų ir dėl dirvožemio ėminių paėmimo, ir dėl tręšimo planų sudarymo – viską galime atlikti, nes mums svarbu kliento poreikiai bei jo būsimas derlius.

Buvome suplanavę nemažai „Augalų apsaugos produktų naudotojų“ kursų rajonų biuruose, po kurių išduodami kvalifikaciniai pažymėjimai, leidžiantys dirbti su augalų apsaugos priemonėmis. Juos atšaukėme, o ūkininkų bėdoje nepalikome – jie išklausyti kursus ir gauti pažymėjimą gali nuotoliniu būdu mūsų informacinėje sistemoje – www.ikmis.lt. Mes suteiksime ne tik žinių, išduosime kvalifikacijos pažymėjimą, o iškilus klausimų, operatyviai į juos atsakysime.

Taip pat, šiuo metu gausu ir šaukimų ES paramai įsisavinti. Tad mūsų verslo ekonomikos konsultantai gali ūkininkams padėti parengti verslo projektus bei paraiškas.

Kaip bebūtų, žemės ūkio darbai nestovi vietoje, tad ir mes dirbame kartu su savo klientais.

Ką norėtumėte pasakyti, perduoti žemdirbiams, savo klientams, apie dabartinę situaciją, kuomet ant agroverslo, žemės ūkio pečių krenta, galima sakyti, visas valstybės aprūpinimas maistu?

Žemdirbiai – verslininkai, kurie savo darbu užtikrina, kad ant kiekvieno mūsų stalo visada atsirastų šviežio ir sveiko maisto. Šiuo periodu sklandus ūkininkų darbas gyvybiškai svarbus valstybei.

Tad ir ūkininkams, ir visiems Lietuvos žmonėms linkiu nepasiduoti panikai, tačiau, žinoma, būti budriems ir saugoti savo bei artimųjų sveikatą.