Gera žinia nuo vilkų kenčiančių ūkinių gyvūnų laikytojams – pratęstas ne tik paraiškų prevencinėms priemonėms įsigyti teikimo laikotarpis, bet ir šeimos ūkių naudai patikslintos paramos teikimo taisyklės.
Paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“ dabar galima teikti ne iki rugpjūčio 31 d., bet iki rugsėjo 18 d.
Šiam kvietimui teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“ skirta 475 747 Eur paramos suma.
Konsultantai atsakys į rūpimus klausimus
Jei kilo klausimų, į juos atsakys Konsultavimo tarnybos rajonų biuruose dirbantys ekonomikos konsultantai. Jie supažindins su visais taisyklių reikalavimais, įsipareigojimais, parengs projektą ir padės jį sėkmingai įgyvendinti.
Pretenduojantys į paramą
Pretenduoti į paramą pagal veiklos sritį gali fiziniai bei juridiniai asmenys, teisėtais pagrindais valdantys žemės sklypus, kuriuose ketinama įrengti apsaugos nuo vilkų priemones.
Anksčiau smulkūs šeimos ūkiai, kuriuose šeimos nariai susijungę valdoje partnerystės sutarties pagrindu, negalėjo pasinaudoti teikiama parama, kad apsisaugotų nuo vilkų. Atsižvelgiant į tai, patikslintos priemonės įgyvendinimo taisyklės, nustatant, jog paramą gali gauti tie ūkiai, kuriuose ūkiniai gyvūnai yra užregistruoti valdos valdytojo ir (ar) partnerio ar valdoje registruoto šeimos nario vardu. Pareiškėjas privalo laikyti ne mažiau kaip 1 SG (pareiškėjo ūkinių gyvūnų laikymo vietoje laikomų ūkinių gyvūnų vidutinis metinis skaičius, išreikštas sutartiniais gyvuliais) VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro apskaičiuotą įgyvendinimo taisyklėse nustatyta tvarka. Pareiškėjo laikomas SG / 1 ha kiekis turi atitikti jo deklaruotus valdos plotus, taip pat pareiškėjo laikomi ūkiniai gyvūnai turi būti suženklinti ir registruoti Ūkinių gyvūnų registre, kaip numatyta Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos tvarkos apraše.
Vienam paramos gavėjui skiriama iki 5 tūkst. Eur paramos, tinkamas finansuoti išlaidas kompensuojant 100 proc. Paramos lėšomis PVM nekompensuojamas.
Tinkamos finansuoti išlaidos
Pareiškėjams bus kompensuojamos šios patirtos išlaidos už gyvulių apsaugos nuo vilkų priemones:
Sąlygos ir reikalavimai gauti paramą
Įgytas apsaugos nuo vilkų priemones būtina įrengti laikantis įgyvendinimo taisyklėse nustatytų techninių reikalavimų ir rekomendacijų. Apsaugos priemones reikės išlaikyti bei užtikrinti, kad jos tinkamai veiktų, iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos, t. y. 5 metus po paskutinio paramos išmokėjimo dienos.
Atsitikus įvykiui, kurio metu būtų sugadintos ar sunaikintos paramos lėšomis įsigytos apsaugos priemonės, jas privaloma atkurti savo lėšomis ne mažesne negu atkuriamąja verte ir ne mažesnių techninių parametrų.
Projektą reikia įgyvendinti ir NMA pateikti mokėjimo prašymą per 12 mėnesių nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos. Iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos faktiškai išlaikyti ne mažiau negu paraiškos pateikimo metu turėtą metinį vidutinį SG skaičių.
Paraiškų teikimas
Galimybė gauti šią paramą, skirtą įgyvendinti bendruosius aplinkosaugos tikslus, siekiant išsaugoti biologinę įvairovę, subalansuotą ekosistemų funkcionavimą bei sumažinti vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą, šiemet sudaryta pirmą kartą. Pirmasis paraiškų rinkimas pagal veiklos sritį jau įvyko šių metų pavasarį – tuokart paraiškas gauti paramą pateikė 118 pareiškėjų iš skirtingų savivaldybių, bendra jų paraiškose prašoma paramos suma sudarė per 0,5 mln. Eur.
Parengta pagal ŽŪM, NMA informaciją
© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |