LŽŪKT mokymų centre „Agroakademija“ kelias dienas vyko nuotolinis seminaras, kuriame rajonų biurų konsultantai drauge su VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) Žemės ūkio subjektų duomenų apskaitos skyriaus specialistais aptarė Lietuvos respondentinių ūkių duomenų už 2020 m. pateikimo į Europos Sąjungos ūkių apskaitos duomenų tinklą (ŪADT) aktualijas.
Seminaro metu aptartas respondentinių ūkių atrankos plano įgyvendinimas ir 2021 apskaitos metų atrankos planas. Kalbėta apie ŪADT lentelių pildymą, pristatyti 2020 m. žemės ūkio surašymo duomenys, trumpai apžvelgti ateityje numatomi pokyčiai dėl tvarumo rodiklių surinkimo. LŽŪKT konsultantai supažindinti su kolegų iš ŽŪIKVC ŪADT padalinio darbais. Apibendrinta ir LŽŪKT veikla įgyvendinant ŪADT projektą akcentuojant 2022 m. darbų planą, aptarta kita konsultantams aktuali informacija.
Seminare kalbėję ŽŪIKVC specialistai dėkojo konsultantams už laiku ir gerai atliekamą darbą, kuris labai svarbus ūkininkams, nes pagal ŪADT duomenis sudaromos paramos schemos. Šiemet visų mūsų bendrų pastangų dėka Lietuva ir vėl pirmoji iš visų ES šalių narių atsiskaitė su EK už 2020 apskaitos metų anketas.
LŽŪKT Buhalterinės apskaitos skyriaus vyr. specialistė Lina Minkevičienė, ŪADT projekto administratorė, informavo, kad rajonų biurų konsultantai į ŪADT už 2020 m. apskaitos metus pateikė 1300 pagal nustatytą tipologiją atrinktų respondentinių ūkių anketų. Jas pildė net 194 konsultantai. Su kiekvieno rajono apibendrintais ūkininkų veiklos rezultatais galima susipažinti kiekvienam – iki metų pabaigos informacija bus skelbiama portalo www.agrokademija.lt skiltyje Ūkio ekonominiai ir finansiniai rezultatai.
Apie ŪADT
VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Žemės ūkio subjektų duomenų apskaitos skyriaus duomenimis, už 2020 apskaitos metus į ŪADT duomenis pateikė 1300 ūkininkų ūkių ir 25 bendrovės, užsiimančių žemės ūkio veikla, dažniausiai – LŽŪKT klientų, tvarkiusių buhalterinę apskaitą bei teikusių informaciją apie savo gamybinę ir finansinę veiklą. Respondentiniai ūkiai apėmė visus šalies rajonus ir kai kurias savivaldybes, skirtingas gamtines zonas ir atspindėjo įvairias ūkininkavimo sąlygas.*
Ūkių apskaitos duomenų tinklas (ŪADT) – tai ES valstybių respondentinių ūkių duomenų sistema. Ji veikia jau nuo 1965 metų. Pagrindinė tinklo paskirtis – apskaičiuoti Europos žemės ūkio pajamas ir rengti verslo analizes. Tuo tikslu ŪADT renka ir analizuoja metinius duomenis. ŪADT analizių rezultatai labai svarbūs norint suprasti ūkių pajamų struktūrą ir politikos poveikį įvairiam ūkių verslui. Remiantis ŪADT duomenimis atliktų socialinių ir ekonominių tyrimų rezultatai padeda kurti naujas politikos kryptis, geriau pritaikytas ūkininkų ir kaimo bendruomenių poreikiams. Ji nuolat tobulinama atsižvelgiant į ES bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP).
Kiekviena ES šalis privalo teikti savo ūkių duomenis į ŪADT. Lietuva įsipareigojusi Europos Komisijai (EK) teikti 1000 respondentinių ūkių duomenis. Senųjų ES valstybių patirtis rodo, kad tyrimas turi apimti gerokai didesnį ūkių skaičių, kad būtų patenkinti ir šalies vidaus poreikiai, ir išliktų pakankamai ūkių, keičiantis jų struktūrai. Todėl Lietuva renka 1300 ūkininkų ūkių ir 25 ŽŪB duomenis.
2001 m. priimti Lietuvos teisės aktai dėl ŪADT sistemos kūrimo ir žemės ūkio produkcijos gamintojų veiklos rezultatų tyrimo tvarkos. Juose nurodytos institucijos, vykdančios tyrimą. ŽŪIKVC (buvęs Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas) atlieka ŪADT plėtojimo darbus ir teikia duomenis ES ŪADT. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba atsakinga už ūkių įtraukimą į ŪADT tyrimus ir jų duomenų surinkimą bei pateikimą.
LŽŪKT informacija
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |