Naujienos

Atvirai ir aiškiai: lauko diena siekiantiems išvengti technologinių klaidų

  2023-06-08

Nors šiuolaikiniai ūkininkai itin išsilavinę, turi prikaupę daug naujausios žemės ūkio srities informacijos, vis tik pasitaiko, jog augalininkystės ūkyje pasiekti maksimalių derliaus rezultatų dažnai sutrukdo technologiniuose procesuose padarytos klaidos, kaip antai: pasirinktos netinkamos žemės ūkio augalų veislės, augalų mitybos ar apsaugos produktai, jų panaudojimas ne laiku ar netinkamomis sąlygomis. Kokių, kada ir kaip technologinių klaidų galima išvengti, įžvalgomis ir patirtimi dalintasi kėdainiškio Dainiaus Venckaus ūkyje surengtoje lauko dienoje.

dėja įrengti ūkyje edukacinį gamybinį bandymą prieš gerą pusmetį kilo bendradarbiaujant šiemet veiklos 30 -metį mininčiai Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai (LŽŪKT), „Tradecorp“, „Rapool-Ring“, „Adama“ ir UAB „Audrokesta“. Subūrus puikią komandą, gimė edukacinis projektas „Atvirai ir aiškiai: technologinių klaidų prevencija augalininkystės ūkiuose“.

„Tai, ką matote, ūkio sąlygomis, kai kur pavyko suvaldyti situaciją iki šiandien, kitur – daryk ką nori, niekas nepadės. Visa tai pamatysime šiandien. Aiškiai ir atvirai. Tai nėra konkrečių produktų pristatymas ar reklama, o jų panaudojimas Venckų ūkyje taikomose technologijose“, – pradėdamas lauko dieną sakė dr. Remigijus Peleckis, „Adama“ produktų plėtros vadovas Baltijos šalims.

Bandymas vykdytas vasarinių miežių, kviečių ir pupų pasėliuose, pateiktos įžvalgos ir iš žieminių rapsų pasėlio. Iki lauko dienos eita nuosekliai, atvirai ir aiškiai: apie svarbiausius ūkyje vykstančius technologinius procesus žemdirbiai buvo informuojami nuo balandžio rengtose tinklalaidėse.

„Bandymus ūkyje įrengiame ne pirmą kartą. Tai malonumas. Man pačiam labai įdomu. Kai viską matau ūkio technologijoje, darbas kitoks ir pasirinkimas paprastesnis. Taip atsirenkame veisles. Šiame rapsų lauke iš viso yra pasėtos 25 veislės. Yra naujų, yra jau bandytų. Yra tokių, kurias jau trečius metus bandome, žiūrime, kurios geriau pasiteisina. O kurios technologijos, taikytos šiame projekte, pasiteisins bus aišku, kai įleisime į laukus kombainus. Ateina dabar sausros, tai gali viskas kardinaliai pasikeisti. O ir lauko dienos ūkyje organizuojamos ne pirmą kartą. Draugaujame su visomis įmonėmis. Parodome, ką darome. Dalintis žiniomis reikia. Mes ūkininkai dalijamės. Atvirai, nėra čia ko slėpti“, – nauja patirtimi džiaugiasi D. Venckus.

Ūkio laukai gana išbarstyti, kai kurie nuo ūkio centro nutolę apie 60 km ir siekia net Raseinių rajoną. „Žiūrime techniką našią, didelę, kad operatyviai darbus galėtume padaryti. Dirvožemius tiriamės, bendradarbiaujame su Konsultavimo tarnybos Kėdainių r. biuru. Kad taupytume trąšas, šiemet sėjome kintama norma. Naudojame ir biologinius produktus. Išgirstame apie naujoves, išbandome, o po to sprendžiame, ką ir kada naudoti“, – pasakoja D. Venckus, LŽŪKT Kėdainių r. biuro klientas.

Daugiau slaitykite www.agroakademija.lt