LŽŪKT pradeda įgyvendinti trejus metus vyksiantį EIP grupės projektą ,,Savarankiškas geros žemdirbystės praktikos taikymas ūkyje – virtualus padėjėjas žemdirbiams“. Bendradarbiaujant su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru ir ūkininkais, planuojama sukurti viešą elektroninę paslaugą, leidžiančią pagal tematiką ir kiekvieno ūkio poreikį savarankiškai diegti Gerosios žemdirbystės praktiką.
Elektroninę paslaugą sudarys skaitmenizuotas aktualus Gerosios žemdirbystės praktikos kodeksas su informacijos paieškos ir navigacijos sistema, augalų ligų ir kenkėjų, registruotų augalų apsaugos produktų elektroniniai katalogai, kita ūkiui reikalinga informacija. Bus galima interaktyviai konsultuotis.
Numatyta galimybė parengti konkrečiam ūkiui pritaikomus teritorijų žemėlapius, kuriuose bus atspindėta dirvodarinė sudėtis, dirvožemio paviršius, tipas, našumas, melioracinė būklė, vandens apsaugos zonos, juostos, vandenviečių zonos, Natura 2000 teritorijos, saugomos teritorijos; kultūros paveldo objektai, karstinis regionas.
Konsultavimo tarnybos specialistai drauge su partneriais planuoja sukurti ir suprogramuoti individualaus naudojimo skaičiuokles, padėsiančias sudaryti tręšimo planą, nustatyti maisto medžiagų, humuso balansą, sėklos normą, sąlyginių gyvulių, mėšlidžių ir srutų kauptuvų talpų ir pašarų poreikį, emisiją.
Taip pat bus sukurti ir įdiegti interaktyvūs ūkio situacijos modeliavimo pavyzdžiai, padėsiantys priimti sprendimus dėl dirvožemio ėminių ėmimo, sėjomainos planavimo.
Planuojama įdiegti interaktyvius savikontrolės klausimynus su rekomendacijomis. Jie padės savarankiškai įvertinti, ar ūkis atitinka jam keliamus kompleksinius valdymo reikalavimus, ar jame užtikrinta dirbančių asmenų sauga ir sveikata.
Galvojama ir apie mokymus. Įgyvendinant projektą, bus parengta nuotolinė 10 akad. valandų GŽP taikymo mokymo programa.
Labai svarbus partnerių indėlis
Pirmajame projekto partnerių susitikime aptariami būsimi darbai
„Projektas įgyvendinamas pagal KPP priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“. Mums labai svarbus kiekvieno partnerio indėlis. Esame dėkingi ūkininkams Erlendai Turskienei, Žydrūnui Blėdžiui, Rūtai Pilypienei, Stasiui Lomsargiui, Vidui Monstvilui, Adrianai Šedienei ir LAMMC Žemdirbystės instituto mokslininkams dr. Romai Semaškienei, dr. Virginijui Feizai ir dr. Daliai Feizienei už sutikimą dalyvauti projekto veikloje“,– sakė Profesinių kompetencijų padalinio vadovė Asta Šakickienė
Projekte dalyvaujančiuose ūkiuose LŽŪKT konsultantai atliks atitikimo kompleksiniams valdymo reikalavimams vertinimus, ims skaičiuoklėms ir programoms rengti, testuoti reikalingus dirvožemio, vandens, mėšlo ėminius. Gyvulininkystės ūkiuose tirs gyvulių sveikatingumo rodiklius: kraujo, šlapimo, pieno, geriamojo vandens, pašarų, tvartų mikroklimatą ir kt.
Ūkininkai testuos, vertins ir teiks siūlymus dėl parengtų skaičiuoklių ir programų, klausimynų, nuotolinių mokymų, parengtų vizualių pavyzdžių naudos, patikimumo, praktiškumo ir kitų kriterijų.
LAMMC Žemdirbystės instituto mokslininkų pagrindinis ir svarbiausias indėlis – mokslinės ekspertinės žinios, leidžiančios spręstis problemas ir parengti patikimus, moksliškai pagrįstus skaičiavimo algoritmus, reikalingus elektroninėms paslaugoms kurti. Mokslininkai taip pat testuos gautus rezultatus, vertins ir teiks siūlymus.
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |