Lietuvos kaimo tinklas organizavo nuotolinį renginį „LKT dirbtuvės“. Jame pristatyti EIP (Europos inovacijų partnerystės) projektai. Vienas iš jų – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos įgyvendintas projektas „Žinių kaupimo, perdavimo, žemės ūkio technologijų kūrimo ir jų demonstravimo centras „Inovacijų vartai“.
Konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis, Inovacijų tarnybos vadovė Laura Girdžiūtė ir projektų administravimo specialistė Monika Dmukauskienė nuotolinio renginio dalyviams pristatė Konsultavimo tarnybos įgyvendinto EIP projekto „Žinių kaupimo, perdavimo, žemės ūkio technologijų kūrimo ir jų demonstravimo centras „Inovacijų vartai“ rezultatus, atsakė į klausimus.
„Džiaugiuosi iniciatyva, leidžiančia pasidalinti projekto rezultatais. Šis EIP projektas buvo vienas iš pirmųjų. Dar niekas neturėjo tokių projektų įgyvendinimo patirties. Jo ypatumas, kad buvo diegiama organizacinė inovacija. Pirminę idėją lėmė dar tuo metu EK paskelbtos pirmosios įžvalgos dėl žemės ūkio ateities, bendrosios žemės ūkio politikos. Buvo pradėta kalbėti, kad Kaimo plėtros priemonių įgyvendinimo sėkmė labai priklausys nuo to, kaip ES šalyse veiks Žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemos (ŽŪŽIS). Mes su partneriais atlikome tam tikrą studiją, įvertinome situaciją Lietuvoje ir nusprendėme teikti paraišką, kurios vienas iš tikslų ir buvo sustiprinti tuo metu esančią Žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemą ir padėti pagrindus būsimai sistemai, kuri realiai pagal Europos Sąjungos reglamentus ir strategiją turėjo pradėti veikti nuo 2020 metų. Kadangi įgyvendinimas nukeltas, tikėkimės, kad panaši sistema, kokią mes sukūrėme projekte, kitais metais bus įgyvendinta Lietuvoje“, – sakė R. Petraitis.
Per trejus bendro konsultantų, mokslininkų ir gamybininkų (eksperimentinių ūkių) projektinio darbo metus Konsultavimo tarnyboje įkurtas centras „Inovacijų vartai“ ir Inovacijų paramos tarnyba, įrengta dirvožemio ir vandens tyrimų laboratorija, atidarytas Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centras, technologijų demonstravimo paviljonas su ūkininkavimo technologinių paslaugų demonstravimo sistema. Direktoriaus pavaduotojas akcentavo projekto tęstinumo svarbą – viskas sėkmingai veikia.
Ūkiuose pritaikomos inovacijos sistemoje TITRIS
Pasak Inovacijų tarnybos vadovės Lauros Girdžiūtės, jos vadovaujama komanda siekia, kad inovacijų kelias nuo jų kūrėjų iki naudotojų – žemdirbių ar žemės ūkio įmonių – būtų trumpesnis, koordinuoja išbandytų ir įdiegtų inovacijų sklaidos veiksmus. Tam sukurta informacinė sistema TITRIS – taikomųjų inovacijų tyrimų rezultatų informacinė sistema.
„Informacinė sistema yra nemokama, dvikalbė (LT/EN). Joje renkama, kaupiama ir viešinama informacija apie Lietuvos ir užsienio žemės ūkio sektoriuje sukurtas įvairių žemės ūkio sričių inovacijas, pritaikomas ūkiuose. Sistemoje paprasta paskelbti ir rasti dominančias inovacijas, susisiekti su jų kūrėjais“, – sakė sistemos administratorė Monika Dmukauskienė, kviesdama registruotis į TITRIS ir sekti informaciją sistemos Facebook paskyroje.
Dalinamės direktoriaus pavaduotojo R. Petraičio pranešimu.
Autorė Jolanta Dalia Abarienė
© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |