Naujienos

Galvojate apie paramą investicijoms į žemės ūkio valdas? Kreipkitės į LŽŪKT biurus

  2021-10-26

Nuo lapkričio 3 d. planuojantys modernizuoti ir plėsti ūkius gali kreiptis dėl paramos pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Kas naujo?

Pasak Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Verslo ekonomikos skyriaus vadovės Vaidos Gomoliauskienės, paraiškas bus galima teikti arba lapkritį, arba gruodį, priklausomai nuo to, kokio masto investicijas ūkininkai ketina diegti ūkyje. Taigi, pirmąjį etapą paraiškos renkamos lapkričio 3–30 d., antrąjį – nuo gruodžio 1 d. iki gruodžio 30 d.

„Atkreipiame dėmesį, kad paramos galės kreiptis tik tie, kurie investuos į statybas, rekonstrukciją, kapitalinį remontą ir / arba su pastatų funkcionavimu susijusią įrangą. Tad reikėtų apsvarstyti savo galimybes ir norus. Jei jūsų numatomoms investicijoms finansuoti užteks iki 300 tūkstančių eurų paramos, teikite paraiškas lapkritį. Jei ketinate investuoti daugiau ir prašyti didesnės paramos, paraiškas teikite gruodį – paramos suma sieks nuo 1,5 iki 8 milijonų, priklausomai nuo sektoriaus, į kurį investuosite“, – teigė V. Gomoliauskienė ir pridūrė, kad augalininkystės sektoriaus atstovai šiuose paraiškų rinkimo etapuose dalyvauti nekviečiami. Laukiama paraiškų iš užsiimančių pienine galvijininkyste, mėsine gyvulininkyste (galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, avininkyste, ožkininkyste, triušininkyste) ar puoselėjančių sodininkystės, daržininkystės, uogininkystės ūkius.

„Apsvarstykite galimybes ir bandykite teikti paraiškas, o jei reikia pagalbos ar konsultacijos, kreipkitės į jums artimiausią Konsultavimo tarnybos rajono biurą. Ekonomikos paslaugas teikiantys konsultantai drauge su jumis įvertins galimybes, užpildys paraišką, sukomplektuos dokumentų bylą ir dirbs per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį“, – sakė LŽŪKT Verslo ekonomikos skyriaus vadovė V. Gomoliauskienė.

Lapkričio paraiškų rinkimo etapui iš viso skirta 50,5 mln., iš kurių:

• pieninei galvijininkystei skirta 27 mln. Eur;
• kiaulininkystei skirta 6,2 mln. Eur;
• paukštininkystei, įskaitant kiaušinių gamybą skirta 6,2 mln. Eur;
• mėsinei galvijininkystei, avininkystei, ožkininkystei, triušininkystei skirta 3,1 mln. Eur;
• sodininkystei, daržininkystei, uogininkystei skirta 8 mln. Eur.

Išsamiau www.agroakademija.lt