Naujienos

IKMIS: informacija iš laukų 2019-05-29

  2019-05-30

Žieminių kviečių pasėliai išsivystę skirtingai: nuo BBCH 41 (vamzdelėjimo pradžios) iki BBCH 55 (plaukėjimo vidurio). Kaip ir praėjusią savaitę, pasėliuose šeimininkauja dryžligė.

Kviečių dryžligės pažeistų augalų rasta Šalčininkų (100 proc.), Kaišiadorių (76 proc.), Jonavos (36 proc.), Alytaus (36 proc.), Jurbarko (36 proc.), Biržų (28 proc.), Trakų (16 proc.), Panevėžio (36 proc.), Pakruojo (16 proc.), Kauno (16 proc.), Akmenės (16 proc.) rajonuose. Ligos intensyvumas šoktelėjo ir yra nuo 0,21 iki 5,49 procento.

Po truputį įsidrąsino ir miltligė. Ilgai tūnojusi apačioje ant stiebo, dabar jau pradėjo kopti į viršų. Miltligės pažeistų augalų rasta Panevėžio (64 proc.), Šalčininkų (52 proc.), Joniškio (44 proc.), Šiaulių (24 proc.) rajonuose.

Stiprūs vėjai, liūtiniai lietūs, atrodo, turėtų augalus išvaduoti nuo kenkėjų, tačiau, atliekant apskaitas, apniktų tripsais, ievinių amarų kolonijomis, lemų lervomis rasta 50 proc. pasėlių.

Fungicidų naudojimas

Antrasis, arba pagrindinis purškimas fungicidais, reikalingas apsaugoti javų lapus nuo grybinių lapų ligų. Purškiama išsiskleidus paskutiniam lapui iki kol augalai išplaukėja (BBCH 39–55). Fungicidų paudojimo laikas (ar pasėliai bus purškiami vos tik išsiskleidus paskutiniajam lapui (BBCH 39), ar javams išplaukėjus (BBCH 55), priklauso nuo lapų ligų plitimo intensyvumo, taip pat ir nuo to, ar buvo purkšti pasėliai fungicidais bamblėjimo pradžioje. Pasėlius reikėtų purkšti, kai ligos pažeidžia trečiąjį nuo viršaus lapą ir ne vėliau, negu pirmieji simptomai jau ryškėja ant antrųjų lapų. Labai svarbu kuo ilgiau išlaikyti paskutiniuosius du augalų lapus ir varpą sveikus, nes jie yra tiesiogiai atsakingi už gero ir kokybiško derliaus subrandinimą.

Javų apsaugai naudodami fungicidus, nepamirškite pridėti ir insekticidų!

Daugiau informacijos čia.