Naujienos

IKMIS: informacija iš laukų 2019-06-11

  2019-06-11

Skelbiame apibendrintus duomenis iš  žieminių kviečių ir žirnių pasėlių, kuriuos LŽŪKT konsultantai pateikė 2019-06-11.

Stebėjimų duomenimis, vieni žieminių kviečių pasėliai žydi (BBCH 61–65), o kiti jau formuoja grūdą (BBCH 71). Kur žemesnės vietos ar sunkesnė, drėgnesnė dirva, augalai vystosi ne taip sparčiai. Lengvesnėse žemėse kviečiai skuba auginti sėklas – greitai žydi, greitai augina grūdus. 

Žydėjimo metu buvo galima naudoti fungicidus nuo varpų fuzariozės, tačiau šiemet ne visur javams žydint iškrito kritulių, o šios ligos išplitimo pagrindinė sąlyga – javų žydėjimo metu bent dvi dienos lietingos. Fungicidai nuo varpų fuzariozės geriausiai apsaugo, kai purškiama ±2 d. nuo užsikrėtimo momento, taigi tik laiku panaudojus triazolų grupės fungicidą (tebukonazolas, protiokonozolas ir metkonazolas) galima tikėtis reikiamo efekto!

Plinta javaklupė

Stebimuose Biržų  ir Radviliškio r. pasėliuose plinta javaklupė. Pažeistų augalų varpos tuščios, pabalusios. Tokie augalai lengvai išsirauna, nes jų šaknys būna papuvusios, o pašaknys pajuodavusios. Ligai įsigalėti padeda nesubalansuotas tręšimas azoto trąšomis, skurdžios organinių medžiagų dirvos, kai sėjomainoje gausu javų, kai jei atsėliuoti. Javaklupės išplitimo riziką mažina javų auginimas po ne varpinių priešsėlių, humuso kiekio dirvoje gausinimas, atsparių veislių parinkimas. Literatūroje teigiama, kad sėklą beicuojant efektyviais nuo javaklupės beicais, iš dalies apsaugomi dygstantys augalai.

Daugiau skaitykite čia.