Naujienos

IKMIS: informacija iš laukų 2025-04-30

  2025-04-30

Antrasis pavasario mėnuo baigiasi. Jis buvo unikalus, nes turėjome ir vasaros, ir žiemos dienų. Po praėjusių karščių sekė gausus lietus su perkūnu ir iš dangaus krentančiais ledukais. Dauguma rajonų sulaukė kritulių, tik ne visi jais galėjo pasigirti. Lengvose žemėse pasėti žieminiai kviečiai jau gelsvo atspalvio dėl drėgmės trūkumo, augalai gali pradėti atmetinėti stiebus. Vasarojuje drėgmės dar užtenka, augalų šaknys aplipusios dirvožemiu. Tai rodo, kad augalai maitinasi. Rapsų laukai alinami pavasarinių šalnų.

Žieminių kviečių būklė

Dinaminių stebėjimų duomenimis, Lietuvos rajonuose žieminių kviečių vyraujantis tarpsnis yra BBCH 31 (apčiuopiamas pirmasis stiebo bamblys).

Atsėliuotuose, minimalaus žemės dirbimo ir jautrių veislių pasėliuose aptinkama kviečių dryžligės. Ji pažeidė 39 proc. stebimų pasėlių, 4–64 proc. augalų, ligos intensyvumas nedidelis (0,03–0,43 proc.).

Tankiuose, vešliuose pasėliuose rasta miltligės. Jos užfiksuota 7 proc. stebimų pasėlių, pažeista 12–4 proc. augalų, ligos intensyvumas siekia 0,07 proc.

Šiuo augimo laikotarpiu rekomenduojama tręšti mikroelementais, kad žieminiai kviečiai gerai augtų, siekiant stimuliuoti augalų augimą ir didinti atsparumą stresinėms aplinkos sąlygoms, kad jie lengviau iškęstų nepalankias augimo sąlygas.

Daugiau skaitykite www.agroakademija.lt

Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos