Šis ruduo, ypač rugsėjis, stebino šiluma, todėl ūkinius darbus laukuose nesunku buvo atlikti. Žiemkenčių sėkmingas peržiemojimas, o tuo pačiu ir derlius, priklauso nuo to, kaip augalai pasiruošę ramybės periodui. Kai jie gerai išsivystę, yra atsparesni temperatūros svyravimams. Norint sužinoti, kaip augalai pasirengę žiemoti, reikia įvertinti pasėlių būklę baigiantis vegetacijai. Kaip tai padaryti?
Šių metų sezone žemės ūkio kultūrų derlingumo rekordų nebuvo pasiekta, ekstremalios orų sąlygos padarė savo juodus darbus. Labai vėsus pavasaris su užsitęsusiomis rytinėmis šalnomis pakoregavo ūkininkų pastangas išauginti didelius derlius. Sausringas balandžio-birželio periodas turėjo neigiamos įtakos vasarinių javų derliui. Žemdirbių nuotaiką šiek tiek pataisė vasaros lietus, suteikęs vilčių dėl geresnio derliaus. Tačiau prasidėjus javapjūtei, ekstremalios oro sąlygos vėl davė apie save žinoti – kai kur laukus nusiaubė kruša.
Taigi, vieniems žemdirbiams šis sezonas buvo geresnis, kitiems – blogesnis. Vidutiniškai šiais metais augalų derliai panašūs kaip ir pernai. Derliaus dydį gelbėjo žieminiai pasėliai, tad dabar, prasidėjus naujam sezonui, klojami kitų metų derliaus pagrindai.
LŽŪKT augalininkystės konsultantai vertins pasėlių būklę
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) augalininkystės konsultantai spalio pabaigoje ūkininkų laukuose vertins žieminių rapsų ir kviečių pasėlių būklę, jų pasiruošimą žiemoti. Žieminių kviečių ir rapsų pasėliai bus pasirinkti atsitiktine tvarka, todėl gauta informacija atspindės realią situaciją Lietuvoje. Su ja susipažinti gali visi, apsilankę Integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinėje sistemoje IKMIS (www.ikmis.lt). Sistemoje lankytojai ras skelbiamą informaciją apie žieminių kviečių ir rapsų būklę iš 40 skirtingų rajonų, įvertinta 160 skirtingų pasėlių.
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |