Naujienos

Ką pradinukai veikė Konsultavimo tarnyboje?

  2020-06-10

LŽŪKT Gyvulininkystės mokymo centre šurmuliavo ir klegėjo trys dešimtys 1–4 klasių Šėtos gimnazijos mokinukų. Tai dieninės  vasaros stovyklos „Atrandu ir išbandau“ dalyviai, kurie į Konsultavimo tarnybą atvyko edukacinei pamokėlei „Kaip atsiranda maistas ant mūsų stalo“. 

Moksleivius  su jais lydėjusiomis mokytojomis Lina Rugenienė, Danguole Zubeliauskiene, Jūrate Bložiene pasitiko Rinkodaros skyriaus redaktorės Ramunė Sutkevičienė ir Jolanta Dalia Abarienė. 

„Atsižvelgiant į stovyklų organizavimo patirtį, parinktos mokiniams labiausiai patinkančios ir didžiausios pridėtinės vertės turinčios etnokultūrinės veiklos, siekiant supažindinti mokinius su etnokultūra artimoje aplinkoje, parodyti dar nelankytas vietas. Stovyklos ugdytiniai – socialiai remiami, specialiųjų ugdymosi poreikių turintys, iš socialinės rizikos šeimų ir (ar) socialiai pažeidžiami vaikai. Įvairia veikla stengiamės ugdyti mokinių socialinę atsakomybę: pagarbą vienas kitam keliaujant, pagarbą dirbančiam ir kuriančiam žmogui, ugdyti darbštumą“, – pasakojo mokytoja Lina Rugenienė. 

Pasak mokytojos, nors Šėta nedidelis ir kaimiškas miestelis, yra mokinių, kurie karvės nematę. Tad vaikams buvo įdomu ir smalsu dalyvauti LŽŪKT surengtoje pamokėlėje.

Konferencijų salėje su Ramune Sutkevičiene pradinukai kalbėjosi apie ūkį ir ūkininką, aiškinosi, kaip atsiranda maistas ant mūsų stalo, kuo ir kaip ūkininkams padeda konsultantai. Vaikai turėjo įminti mįslę „Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“. 

Didžiausią įspūdį  jiems padarė Gyvulininkystės mokymo centre „gyvenančios“ karvės ir jautukai. Jolanta Dalia Abarienė padėjo pradinukams išsiaiškinti, iš kurios karvutės vietos išmelžiamas pienas, kaip ta dalis vadinasi. Smagiausia buvo, kai vaikai pamatė  karvių kasimosi šepetį – būtinai jį norėjo išbandyti, o išbandę juokėsi ir sakė, kad patiko. 

Daugiau sužinoję apie karves, guvūs pradinukai greitai paaiškino, kas yra tas fabrikėlis ant kojelių keturių, o tuomet jų laukė kūrybinė užduotis – sudėlioti ūkio dėlionę. 

Po pamokos mažiesiems moksleiviams įteiktos LŽŪKT dovanėlės. Valanda praskriejo akimirksniu.