Daugiau nei 60 proc. suaugusio žmogaus organizmo sudaro vanduo. Mokslininkai yra apskaičiavę, kad be vandens žmogus gali išgyventi mažiau nei savaitę. Faktai rodo, kad vanduo žmogui – gyvybiškai svarbus, tačiau nereikia pamiršti, kad geriamasis vanduo turi būti kokybiškas, neužterštas, nenuodyti mūsų organizmo.
Anot Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, geriamojo vandens kokybę lemia daugybė veiksnių. Jai įtakos turi ne tik geriamojo vandens formavimosi geologinės sąlygos, bet ir jo ruošimas, vandentiekio skirstomojo tinklo, vartotojui priklausančio pastato ar teritorijos vidaus tinklo būklė, geriamojo vandens sunaudojimas, jo šaltinių apsauga nuo taršos. Jei geležies, mangano perteklius nepašalinamas, jų junginiai nuosėdų pavidalu susikaupia vandentiekio vamzdžiuose. Vandens kokybė nukenčia ir dėl mažo vandens tekėjimo greičio, vandens tiekimo netolygumo bei pasenusių vandentiekio tinklų.
LŽŪKT laboratorijos vedėja Lina Šmakovienė teigia, kad sužinoti, koks vanduo bėga iš privačių gręžinių, koks semiamas iš šulinių ar šaltinių, galima tik ištyrus vandens mėginius laboratorijoje. Geriamasis vanduo tinkamas naudoti ir laikomas švariu, jei jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, galinčių sukelti pavojų žmonių sveikatai.
„Šulinių ir gręžinių vandenį tirti rekomenduojama bent kartą ar du per metus. LŽŪKT laboratorijoje atliekame geriamojo vandens analizę, kurios metu tiriame svarbiausius elementus: vandens pH, nitritus, nitratus, amonį, bendrąją geležį, permanganato sk., sulfatą, natrį“, – sakė L. Šmakovienė.
Faktai apie vandenį arba kas gali paskatinti išsitirti geriamą vandenį?
Kviečiame įsitikinti, kokį vandenį geriate kiekvieną dieną. Ištirsime jį LŽŪKT laboratorijoje.
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |