Naujienos

Konferencijoje apie finansų valdymą – nuo įkaitusio raudonumo iki žaliųjų finansų ateityje

  2021-09-24

Vakar, rugsėjo 23 d., Kaune vyko Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) partnerio Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Kauno finansininkų klubo organizuota konferencija „Naujoji realybė – naujieji finansai. Finansų valdymas nuo įkaitusio raudonumo iki žaliųjų finansų ateityje“, kurioje dalyvavo ir LŽŪKT Inovacijų paramos tarnybos vadovė Laura Girdžiūtė.

Konferencijoje dalyvavo verslo, politikos ir mokslo atstovai, kurie dalinosi naujausiomis žiniomis ir patirtimi, padedančiomis įveikti organizacijų finansų valdymo iššūkius naujosios realybės akivaizdoje. Konferencijoje buvo kalbama apie Europos žaliąjį kursą, jo įtaką organizacijoms bei finansinių paslaugų sektoriui.

Konferencijoje buvo pristatyta ateities finansų samprata. Prof. dr. Rytis Krušinskas akcentavo, jog į finansus reikia žiūrėti sistemiškai ir verslui padėti apskaityti žalinimo naudą. Profesoriaus atlikti tyrimai atskleidė, kad įmonių CO2 emisijai mažėjant, turto ir nuosavybės grąža didėja, taip pat ir
pardavimų pelningumas.

Didieji verslai, tokie kaip AB „Linas agro Group“ jau dabar daug investuoja į skaitmenizaciją, robotizaciją ir tvarų ūkininkavimą, nors pastarasis ne visada neša ekonominę naudą ar pelną. To tikslas
– užsitikrinti geresnes pozicijas ateities rinkose. Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta ir LR finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė vieningai sutiko, jog ateityje teikiant kreditus ar valstybės paramą vienas pagrindinių kriterijų taps įmonės žalumas.

Dar viena tendencija, stebint didžiuosius verslus, yra ta, kad dažnai inovacijos kuriamos startuolių pagalba, t. y. arba į juos investuojant, arba perperkant jau sukurtus ir išbandytus produktus. Vienas tokių atvejų yra „GEOFACE“ – išmaniojo ūkininkavimo sistema, startavusi 2021 m. pavasarį.

„Apibendrinant būtų galima sakyti, kad žalieji finansai galėtų būti nauja Konsultavimo tarnybos niša, kuri padėtų žemės ūkio verslui visapusiškai keliauti Žaliojo kurso link“, – sakė LŽŪKT Inovacijų paramos tarnybos vadovė Laura Girdžiūtė.