Naujienos

Kviečiame į tarptautinę konferenciją apie dirvožemio sveikatos gerinimą

  2022-01-11

Dirvožemis yra gamtos kūnas, kuriame pilna gyvybės, nematomos mūsų akimis. Vis daugiau ūkininkų supranta, jog darni augalininkystė – tai kur kas daugiau nei sintetinių pesticidų ir trąšų naudojimas. Kokie turėtų būti priimti sprendimai siekiant našaus, rentabilaus ir aplinkai draugiško rezultato?

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) 2022 m. vasario 9–10 d. (trečiadienį–ketvirtadienį) 10 val. organizuoja nuotolinę tarptautinę konferenciją ūkininkams ir visiems, kurie neabejingi dirvožemiuose vykstantiems procesams – „Sveikas dirvožemis – sveikam augalų derliui“.

LŽŪKT su šalies žemdirbiais dirba beveik tris dešimtmečius, tad gali drąsiai teigti, kad gerai žino jų poreikius. Vienas jų – žinios ūkio technologijų srityje, ypač dirvožemio gerinimo klausimais. Tad siekdama, kad žemdirbius pasiektų naujausia Lietuvos ir užsienio šalių geroji mokslo, konsultantų ir praktikų informacija, organizuoja tarptautinį renginį, kuriame bus dalijamasi dirvožemio sveikatos bei derlumo valdymo klausimais. Plačiau apie konferencijos užmojus ir tikslus kalbiname LŽŪKT Technologinių paslaugų skyriaus vadovą, vieną konferencijos organizatorių – Rimą Magylą.

Pasak R. Magylos, beruošiant programą pavyko apjungti skirtingų šalių patirtį. Atsižvelgiant į klimato sąlygas ir ūkininkavimo kultūrą, pasirinktos šalys turi nemažai panašumų su Lietuva, tad sužinotą informaciją tikrai bus galima pritaikyti ir mūsų šalyje. Dviejų dienų nuotolinėje konferencijoje patirtimi dalinsis lektoriai iš Kanados, Jungtinių Amerikos Valstijų, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Belgijos ir Lietuvos.

Dalyvauti konferencijoje kviečiami žemdirbiai, mokslininkai, žemės ūkio ministerijos, žemės ūkio verslo įmonių atstovai, suinteresuoti klausytojai iš Lietuvos ir užsienio.

Registruotis į konferenciją galite čia.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja įmonėms, kurių dėka ši konferencija visiems jos klausytojams yra nemokama.

Pagrindinis  rėmėjas – UAB „Väderstad“.

Rėmėjai: „Syngenta“, „Bioenergy LT“, UAB „Bioversus“, UAB „Audrokesta“, „East West Agro“ (EWA), kooperatyvas „Lietuviški javai“.