Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje atidaryta „Mano ūkio“ redakcijos darbuotojos Rūtos Kuliešytės tapybos darbų paroda „Tušo prisilietimas“. Sveikiname Rūtą ir dalinamės jos mintimis apie pasirinktą dailės stilių.
„Tai tradicinių kinų dailės stilių darbai, atlikti ant ryžių popieriaus tušu ir teptuku, naudojant natūralius dažus. Rūta sako, kad tapyba padeda jai atsipalaiduoti, atitolti nuo kasdienių rūpesčių.
Vienas iš tradicinių kinų tapybos stilių yra technika se-i – verčiant iš kinų kalbos, idėjos tapyba. Se-i technikoje pagrindinis dėmesys skiriamas perteikimui vidinės esmės objekto – jo idėjos, o ne išorinio panašumo. Šį stilių kinų tapyboje galima pavadinti kaip vieną iš mėgstamiausių menininkų, tapančių vienu įkvėpimu pasinėrus į kūrybos procesą. Būtent todėl tokių paveikslų beveik neįmanoma atkartoti. Tai filosofų ir poetų tapyba, per ją kūrėjai perteikia savąją to momento nuotaiką, savo matymą ir būseną, o svarbiausia – visa, kas perteikiama, yra tikra, gryna ir nuoširdu.
Pavyzdžiui, vaizduojant bambuką reikia perteikti jo esmę. Kinai mano, kad bambukas – simbolis jėgos, nes jis greitai auga, yra atsparus išoriniams gamtos poveikiams; jo gilios šaknys reiškia ryžtingumą; jo tiesus stiebas – garbės įsikūnijimas; tuščiaviduris stiebas – kuklumas; švari spartietiška išvaizda simbolizuoja dorybę.
Kitas tradicinės kinų tapybos stilius gongbi – verčiant iš kinų kalbos, kruopštusis teptukas. Būdinga technika šio stiliaus susideda iš kontūro sukūrimo ir po to labai kruopštaus kontūro užpildymo, daugybe sluoksnių vienas po kito, gali siekti iki kelių dešimčių. Šis stilius labai dekoratyvus. Kiekvienai detalei suteikiama daug dėmesio ir laiko, visais atspalviais ir šešėliais, spalvų perėjimais. Šiame stiliuje pristatau paveikslą „Drakonas, laikantis perlą“.
Peizažo stilius. Siela kinų tapyboje gyvena kalnuose ir vandenyse. Kinų tradicija peizažą kaip žanrą naudoja kaip įrankį, padedantį išmokti pagrindines rytų tapybos technikas. Šiame stiliuje įmanoma turint minimalų rinkinį skirtų tapybai medžiagų pasiekti neįtikėtino išraiškingumo ir vientisumo paveiksle.
Tapybos pasaulyje atradau kūrybos procesą kaip viešpataujančią saviraiškos laisvę. Tai padeda atsipalaiduoti, patekti į meditacinę būseną, atitolti nuo kasdienių rūpesčių, susivienyti su vidiniu aš, tarsi pabūti vaiku“.
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |