Naujienos

Mėsinės galvijininkystės panoramoje ir LŽŪKT specialistai

  2019-09-17

Rugsėjo 13–14 d. UAB „Panevėžio veislininkystė“ parodų bazėje, Algirdiškio kaime, Panevėžio rajone, vyko net dvi parodos vienu metu. Veislininkystės pasiekimų paroda ir specializuota mėsinių galvijų paroda „Mėsinės galvijininkystės panorama 2019“. Šioje parodoje mobiliosios gyvulininkystės laboratorijos ir kitas gyvulininkystės paslaugas pristatė, gyvulius vertino, pranešimus skaitė ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai.

Parodos organizatoriai – Mėsinių galvijų augintojų asociacija – ypatingą dėmesį skyrė šviečiamajai veiklai. Pagrindinis parodos akcentas – gyvulių elgsenos pažinimas, teisingas saugus elgesys su gyvuliais.

Seminaruose pranešimus skaitė Lietuvos mokslininkai, taip pat Čekijos mėsinių galvijų asociacijos ilgametis prezidentas ir Angusų asociacijos valdybos narys Miroslav Vrablik, ekspertas-konsultantas iš Estijos Targo Pikkmets.

Didelis dėmesys parodos seminaruose skirtas žoliniams pašarams, kurių kokybė lemia mėsinių galvijų ūkio pelningumą. Tai seminaruose akcentavo Konsultavimo tarnybos vyresnysis gyvulininkystės specialistas Vidas Tolevičius ir Konsultavimo paslaugų ir produktų valdymo skyriaus gyvulininkystės paslaugų vadovė Vilma Živatkauskienė, kalbėję apie mėsinių gyvulių raciono sudarymo principus, pašarų tyrimo svarbą, jų įtaką mėsos kokybei.

Buliukų ir telyčių eksterjerą drauge su ekspertu-konsultantu iš Estijos Targo Pikkmets ir LMGAGA vertintojais Vigilijumi Jukna, Česlovu Jukna, Andriumi Turskiu, Mindaugu Tamoševičiumi vertino Konsultavimo tarnybos gyvulininkystės ekspertas Vytas Gudaitis.

Svarbus gyvulio santykis su žmogumi

Didelio parodos lankytojų dėmesio sulaukė LŽŪKT Konsultavimo paslaugų ir produktų valdymo skyriaus gyvulininkystės paslaugų vadovės Vilmos Živatkauskienės sumanymas – parodoje dalyvavę vaikai rinko vardą jos ekologiniame ūkyje auginamai švicų ir tyrolių veislių kraujo turinčiai telyčaitei. „Norėjosi, kad vaikai pamatytų gyvuliuką iš arčiau, paliestų, pajustų jo ryšį su žmogumi“, – sakė Vilma Živatkauskienė.

Burtai lėmė, kad telyčaitė pavadinta Piene. Tokį vardą pasiūlė Šiupylių kaime, Šiaulių rajone, gyvenanti Mantė Lengvenytė.

„Puikus sutapimas. Pradėsiu ūkio galvijams vardus suteikti pagal gėlių pavadinimus, bus gėlių linija. Juk Pienės mama yra Neužmirštuolė“,– džiaugėsi Vilma.

Paaiškėjo ir dar vienas sutapimas – tiksliausiai karvutės veislę atspėjo ir LŽŪKT paslaugas žinojo Mantės tėtis, mišriame ūkyje ūkininkaujantis Nerijus Lengvenis. Nerijus pasakojo, kad jo mama yra dirbusi zootechnike. Jis nuo mažens kartu su ja eidavo į fermą, kurioje buvo laikyti ir švicų veislės galvijai, todėl nebuvo sunku atspėti ir telyčaitės tėvų veisles.

Taigi abu Konsultavimo tarnybos prizai keliaus į Šiupylių kaime gyvenančių Lengvenių namus.