Jums skirtos naujausios žinios apie pažangiausias IT žemės ūkio technologijos, nešališkos konsultacijos ir jau trečią dešimtmetį kaupiama patirtis, kuria mielai pasidalinsime. Susitikime parodoje „Agrovizija 2019“.
Parodos metu LŽŪKT augalininkystės specialistai padės atsakyti į dažnai žemdirbiams kylančius klausimus: kodėl, esant palankioms meteorologinėms sąlygoms, derlius prastas ir išlaidos beveik lygios pajamoms? Žemės ūkio augalai patręšti, kodėl situacija negerėja? Kaip racionaliai naudoti visą turimos dirbamos žemės potencialą? Kiek trąšų reikia atiduoti konkretiems žemės ūkio augalams? Taip pat parodos lankytojai galės dalyvauti loterijoje ir laimėti dirvožemio ėminių paėmimo paslaugą.
Konsultavimo tarnybos stende galėsite konsultuotis su specialistais, rengiančiais verslo planus ES paramai gauti, daugiau sužinoti apie gyvulininkystės naujoves, kaip užtikrinti ūkiuose dirbančių darbuotojų saugumą sezono įkarštyje. O jei turite miško – suteiksime išsamiais konsultacijas, kaip jį paversti nauda, o ne našta.
LŽŪKT teikiamų paslaugų spektras itin platus. Ilgus metus siekta paslaugas teikti „vieno langelio“ principu – kompleksiškai, todėl per visus gyvavimo metus kryptingai dirbta, kad paslaugų pasiūla būtų kuo didesnė. Konsultuojama buhalterinės apskaitos, verslo ekonomikos, augalininkystės, miškininkystės, gyvulininkystės, darbų saugos ir priešgaisrinės saugos klausimais, organizuojami ir įprasti ir nuotoliniai mokymai.
Kaip su mažiau padaryti geriau?
Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie ryškėjančius dirvožemio degradacijos požymius, kurie yra intensyvios žemdirbystės, aktyvios agrotechnikos, monokultūroje auginamų javų pasekmė. LŽŪKT augalininkystės konsultantai teikia žemdirbiams paslaugas, orientuotas į dirvožemio derlingumo išsaugojimo problemos sprendimą. Tręšimo planų sudarymas, atsižvelgiant į dirvožemio tyrimus, pagal tai planuojamas tręšimas mineralinėmis trąšomis, integruota augalų apsauga, tinkama augalų rotacija, ankštinių ir tarpinių augalų auginimas, organinių trąšų naudojimas ir ūkinės veiklos ribojimas jautriose žemės ūkio veiklai plotuose – tvaraus ūkininkavimo principai, kurie turi būti aktualūs kiekvienam žemdirbiui.
Per gausus trąšų naudojimas kenkia ir augalams, ir dirvožemiui: kinta dirvožemio savybės, jis rūgštėja, sutrikdoma pusiausvyra tarp atskirų mitybos elementų, o tai neigiamai veikia augalų apsirūpinimą maisto medžiagomis. Kadangi visų laukai skirtingi ir randamų elementų kiekiai dirvožemyje skirtingi, tad ir tręšti skirtingas lauko vietas reikėtų skirtingomis normomis, o tam reikalingas kintamos normos tręšimo planas.
Žemdirbių patogumui – konsultacijos pagal palydovų ir bepiločių orlaivių duomenis
LŽŪKT nemokamoje informacinėje sistemoje www.ikmis.lt įdiegta papildoma funkcija – „Erdviniai pasėlių stebėjimų duomenys“. Vartotojai gali susipažinti su žemės palydovų teikiamų vaizdų / duomenų panaudojimo galimybėmis stebėdami pasėlius nuotoliniu būdu, identifikuodami NDVI (augmenijos vegetacijos augimo skirtumą) rodiklį. Jis parodo augalų apsirūpinimą azotu ir chlorofilo koncentraciją, augalų gyvybingumą (-1–0 rodiklis rodo, kad augalas negyvas arba paviršius be augmenijos, 0,66–1 – augalas labai gyvybingas). Duomenys pateikiami iš žieminių kviečių ir žieminių rapsų pasėlių, kuriuos stebi LŽŪKT konsultantai. Ūkininkas, turėdamas šią informaciją, galės priimti efektyvesnius sprendimus dėl pasėlių priežiūros ir planuoti būsimą derlių.
Konsultavimo tarnyba įsigijo bepiločius orlaivius su atitinkama programine įranga, kuria galima nustatyti augalų būklę vėlesniais augalų augimo tarpsniais arba esant storesniems lapams.
Multispektrinė kamera suteikia galimybę vienu skrydžiu užfiksuoti kelių spektrų vaizdus. Ji fiksuoja keturis spektrus: mėlyną, žalią, raudoną (artimą infraraudonajam) ir RGB vaizdus. Per skrydį padaroma labai daug visų spektrų ir RGB nuotraukų su perdengimais. Kiekviena iš nuotraukų įgauna konkrečios vietos koordinates. Vėliau programine įranga vaizdai jungiami, o duomenis apdorojus gaunami ortofoto ir NDVI indekso spalviniai žemėlapiai.
Nustatyti, kuriose lauko vietose ir kokia yra augalų būklė – nesudėtinga, tačiau padaryti išvadas ir nustatyti, kodėl vietomis augalai negyvybingi, reikia analizių, nes NDVI indeksui įtakos gali daryti įvairūs veiksniai: prieinamų augalams maisto medžiagų kiekis, drėgmė, temperatūra, kenkėjai ar ligos. Todėl itin svarbu išsitirti dirvožemį, stebėti ligų ir kenkėjų plitimą, fiksuoti, kada trąšos naudojamos ir kada jos augalams prieinamos, pvz., įvertinus šiuos parametrus ir laiką, kada buvo naudotos azotinės trąšos, galima spręsti, ar augalas pasisavino gautą azotą, ar jo trūksta, o pagal turimą informaciją paruošti kintamos normos tręšimo planą.
Susitikime, juk kiekviena detalė svarbi!
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |