Naujienos

Nacionalinio susitarimo dėl miškų procesas – nuo skirtingų interesų iki vieningos vizijos

  2021-08-20

Nacionalinio susitarimo dėl miškų kūrimo procese dalyvauja visi, kuriems rūpi miškų ateitis. Tarp jų ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos miškininkystės paslaugų biuro specialistai.

Šiandien Konsultavimo tarnybos Miškininkystės paslaugų biuro vadovas Justinas Zenevičius  atstovauja  Konsultavimo tarnybai Aplinkos ministerijos inicijuotame Nacionalinio miškų susitarimo koordinacinės grupės susitikime.

Šioje grupėje dirba miškininkai, gamtininkai, valstybės institucijų atstovai, mokslininkai, politikai, ekspertai, miško savininkai, verslininkai ir aktyvūs piliečiai. Jų tikslas – parengti nacionalinį dokumentą, kuriame būtų išdėstytos bendros nuostatos dėl ilgalaikės subalansuotos miškų politikos krypčių, atsakant į klausimus, kaip turėtų būti ūkininkaujama saugomų teritorijų ir kituose miškuose, kartu užtikrinant medienos sektoriaus aprūpinimą žaliava. Vienas  iš proceso tikslų yra ir su miškais susijusių teisės aktų stabilizavimas. Dokumentą planuojama parengti gruodžio mėnesį. 

Miško naudojimas yra reglamentuojamas ir kontroliuojamas. Tam sukurta per 30 įstatymų ir teisės aktų, jei sklypas patenka į apsauginę zoną ar draustinį – prisideda dar daugiau teisės aktų, reglamentuojančių augmenijos ir gyvūnijos apsaugą. Vykdant ūkinę veiklą ir norint nepasiklysti įstatymų ir teisės aktų gausoje, reikalingos miškininkystės specialistų konsultacijos ir paslaugos.

Konsultavimo tarnybos Miškininkystės paslaugų biuro specialistai teikia paslaugas ir konsultuoja visus privačių miškų savininkus ar kitus asmenis, suinteresuotus miškų ūkio plėtra.