Naujienos

Pieno keliu keliavo Lietuvos darželinukai ir moksleiviai

  2021-12-15

VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba įgyvendino projektą „Pieno kelias“, finansuotą pagal KPP Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“. Projekto tikslas – viešinimo akcijų metu skleisti pozityvią kaimo plėtros programos naudą gyvulininkystės ūkiuose, demonstruojant, kaip naudojant inovatyvias priemones, vartotojų namus pasiekia sveikas ir kokybiškas pienas.

Viena įdomiausių projekto veiklų – edukacijų „Pieno kelias“ organizavimas dešimtyje Lietuvos darželių ir pradinių mokyklų, progimnazijų ir gimnazijų. Konsultavimo tarnybos gyvulininkystės bei rinkodaros specialistai aplankė Panevėžio, Lazdijų, Tauragės, Kėdainių, Mažeikių, Telšių, Radviliškio, Vilniaus, Šilalės, Alytaus mokymo įstaigas. Pirminis projekto tikslas buvo su pieno keliu supažindinti bent 300 vaikų, o edukacijoje dalyvavo daugiau nei 1000 mokinių.

„Pradėjus bendrauti su įvairiomis mokyklomis ir pasakojant, koks projekto „Pieno kelias“ tikslas, ką veiksime edukacijų metu, mokyklų ar darželių vadovybė labai džiaugėsi, kad tokie įdomūs projektai atkeliauja į mokyklas. Mūsų tikslas buvo Pieno keliu pakeliauti bent su viena klase, tačiau atvykus į mokyklas norinčiųjų dalyvauti edukacijoje būdavo labai daug – tad galima sakyti, kad visose mokyklose dirbdavom su daugiau nei 100 vaikų. Darbas nebuvo lengvas, tačiau su komanda nusprendėme, jei jau atvažiavome į mokyklą, galime padirbėti ir su daugiau vaikų nei planuota. Juk turime puikią progą nešti gerąją žinią apie gyvulininkystę Lietuvoje, gerinti žemės ūkio įvaizdį ir supažindinti mažuosius su visu pieno gamybos procesu“, – apie projektą pasakojo Konsultavimo tarnybos Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė.

Į kiekvieną mokyklą vyksta su Mobilia gyvulininkystės laboratorija, kurioje vaikai galėjo pamatyti visus išmanius įrenginius, skirtus tirti ir gydyti gyvulius. Edukacijų metu vaikai keliavo į skirtingas Pieno kelio stoteles. Mažieji keliautojai sužinojo, kuo bus užaugęs veršiukas, iš kur atsiranda pienas, ar karvytės serga ir kas jas gydo, ar visos karvės vienodai atrodo, kaip pienas patenka į parduotuvę. Vaikai atliko daug praktinių užduočių: smagus buvo imituotas melžimas, mažieji labai stengėsi gydyti veršiukus, mokėsi atpažinti pašarą, atskirti mėsinių ir pieninių veislių gyvulius, dėliojo pieno kelio dėlionę, dalyvavo linksmojoje viktorinoje. Atlikę visas užduotis, daug sužinoję ir pažaidę, vaikai gavo projekto dalyvio diplomus ir dovanėles.

Visas šias užduotis vaikai atliko drauge su Konsultavimo tarnybos Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro gyvulininkystės specialistėmis Kamile Turskyte ir Žyginta Prokopavičiūte. Jos pasakojo apie tai, ką ūkyje veikia nuvykusios su mobilia gyvulininkystės laboratorija, kaip karvės gyvena tvarte, vaizdingai demonstravo pačių pagamintame muliaže.

Konsultavimo tarnyba džiaugiasi ir dėkoja Panevėžio r. Dembavos vaikų darželiui „Smalsutis“, Radviliškio V. Kudirkos progimnazijai, Kėdainių vaikų darželiui „Žilvitis“, Lazdijų darželiui-mokyklai „Kregždutė“, Tauragės Taralių progimnazijai, Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijai, Alytaus darželiui-mokyklai „Sakalėlis“, Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijai, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijai, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijai, Mažeikių Kazimiero Jagmino pagrindinei mokyklai  už prisidėjimą prie šios gražios iniciatyvos ir už labai smalsių vaikų ugdymą.

 LŽŪKT inf.