Naujienos

Planuojate kovo mėnesio ūkio darbus? Rinkitės prioritetinius

  2021-03-08

Dirvožemio tyrimai, diskusijos apie tikslųjį ūkininkavimą, Augalų apsaugos pažymėjimo įgijimo ar pratęsimo galimybės, ūkio modernizavimo ar miško įveisimo parama, dėmesys gyvulių sveikatingumui, darbų saugai, o gal kiti ūkio darbai aktualūs jums kovo mėnesį? Rinkitės prioritetinius.

Augalininkystės ūkyje

Ant neįšalusios žemės iškritęs gausus sniegas galėjo padaryti nemažai žalos, todėl žiemkenčių būklės nustatymas ir laukų situacijos įvertinimas yra vieni pirmųjų pagrindinių darbų ūkiuose.

Manome, kad Jūs jau esate paruošę vasarojaus sėjai, bet vis tik primename, kad geriausia ir pelningiausia sėti sertifikuotas sėklas.

Netrukus skubėsite tręšti žiemkenčius, dirvas sėjai ir daugiamečius žolynus. Planuodami tręšimą visam augalų vegetacijos periodui, turėtumėte atsižvelgti į dirvožemio būklę ir pasidaryti dirvožemio tyrimus. Svarbiausia – teisingai ėminius paimti. Todėl rekomenduotume šį darbą patikėti profesionalams. Susisiekite su Konsultavimo tarnybos rajonų biurų augalininkystės konsultantais ar Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro specialistais, kurie metodiškai paims dirvožemio ėminius ir juos pristatys į Konsultavimo tarnybos laboratoriją ištirti. Netrukus savo kompiuteryje jau galėsite matyti tyrimų rezultatus.

Ištyrus dirvožemį, jums bus perduoti dirvožemio turtingumo maisto medžiagomis žemėlapiai. Galėsite tiksliai matyti, kiek ir kokių medžiagų yra konkrečioje lauko vietoje. Pagal tyrimų duomenis, augalininkystės konsultantas parengs tikslų laukų tręšimo planą. O jei ūkyje taikote tiksliąsias tręšimo technologijas, specialistai parengs ir kintamos normos tręšimo planą, kur kiekvienas lauko plotas bus atskirai patręšiamas būtent tiek, kiek reikia. Tad trąšų išsiplovimas bus minimalus, o dirvožemio maisto medžiagų balansas – išlaikytas. Be to, išvengsite užlaidų ar nepatręštų ruožų, o tai – ne tik mažesnė gamtos tarša, bet ir mažiau pinigų „išsiplaus“.

Jei savo ūkyje jau taikote ar tik planuojate pasirinkti tiksliąsias ūkininkavimo technologijas, ši žinia kaip tik jums. Konsultavimo tarnyba drauge su žemės ūkio technikos įmonėmis pavasarį organizuos unikalių diskusijų ir seminarų ciklą „Tikslusis ūkininkavimas – ūkio duomenys ir jų realus pritaikymas“kuraptars svarbiausius praktinius elementus, padėsiančius į kiekvieno ūkį ir jo ateitį pasižiūrėti kitu kampu ir pasiekti netikėtai gerų rezultatų. Pirmasis nuotolinis seminaras jau įvyko. Stebėkite informaciją Konsultavimo tarnybos feisbuko paskyroje.

Primename, kad vertėtų pasitikrinti, ar galioja jūsų Augalų apsaugos kursų pažymėjimas. O gal dar jo neturite? Tuomet dalyvaukite profesionaliems naudotojams ir platintojams skirtuose nuotoliniuose mokymuose sistemoje IKMIS. Joje tobulinti žinias ir pažymėjimus gauti tiesiai į namus galite ir pagal kitas žemės ūkio srities mokymo programas.

Turintiems miško

Svarbi žinia ketinantiems įveisti mišką: nuo kovo 29 iki birželio 25 dienos galite teikti paraiškas paramai gauti. Neatidėliokite, apgalvokite darbus jau dabar. Jei reikia, visus su paramos reikalavimais susijusius dokumentus parengti padės akredituoti Miškininkystės paslaugų biuro specialistai, kurie su jumis bendradarbiaus nuo pirmo susitikimo iki paskutinio mokėjimo prašymo pateikimo.

Galbūt kovą planuojate vykdyti miško kirtimus? Kad gautumėte tam leidimą, specialistai parengs biržės atrėžimo ir tūrio nustatymo dokumentaciją, o jums nusprendus savo miškuose vykdyti kitą ūkinę veiklą, atliks visus darbus ir geodezinius matavimus.

Kovas – paskutinis mėnuo, kai neturintys miškininkystės krypties išsilavinimo gali dalyvauti Aplinkos ministerijos vykdomame projekte, ir nemokamai savo miško valdoje gauti 1-os ar 2-jų valandų trukmės Konsultavimo tarnybos miškininkystės specialistų konsultaciją.

Tęsinys www.agroakademija.lt