Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai (LŽŪKT) įgyvendinant tarptautinį projektą „Climate Farm Demo“, į Europoje kuriamą 1500 bandomųjų ūkių tinklą, skirtą klimato kaitos požiūriu pažangiam ūkininkavimui paspartinti, prisijungė 25 Lietuvos augalininkystės ir gyvulininkystės ūkiai. Juose naudodami Europoje pripažintus skaitmeninius įrankius konsultantai vertina šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, o jas įvertinę, sudarys kiekvienam pritaikytus emisijų mažinimo planus. Rezultatais bus dalijamasi ūkiuose organizuojamose lauko dienose.
Rugpjūčio 8 d. Lazdijų rajono ūkininko ir projekto dalyvio Marijaus Bernatonio ūkyje vyko praktinis renginys – diskusija „Šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimas mėsinės galvijininkystės ūkiuose: tvarus pievų tvarkymas“.
Daugiau nei 10-ties rajono gyvulininkystės ūkių šeimininkai diskutavo apie klimato kaitos požiūriu pažangų ūkininkavimą, dalintasi patirtimi apie ŠESD emisijas gyvulininkystės ūkiuose, kaip jas apskaičiuoti, pateikta praktinių žinių apie žolių mišinių sudarymo principus, žolyno priežiūros darbus – kaip užauginti kokybiškus pašarus, jų ruošimo technologijas.
Žiniomis dalijosi LŽŪKT specialistai
LŽŪKT Inovacijų paramos tarnybos vadovė Lina Žukauskienė renginio dalyviams pristatė esminius projekto principus, tikslus. Pasidžiaugė, kad Lietuvoje vis daugiau ūkininkų taiko klimato kaitos mažinimo priemones arba siekia daugiau sužinoti šia tema, juk be to neįsivaizduojamas ateities žemės ūkis.
Inovacijų paramos specialistas dr. Justas Mingaila diskusijos dalyviams plačiau pristatė iššūkius, pagrindines problemas, susijusias su ŠESD mažinimu gyvulininkystės ūkiuose. Kartu su ūkininkais diskutavo su kokiomis problemomis jie susiduria, kokias priemones turėtų naudoti savo ūkiuose, kad ūkininkautų draugiškiau aplinkai.
Vyresnysis gyvulininkystės specialistas Vidas Tolevičius Lazdijų rajono ūkininkams akcentavo kokybiškų daugiamečių pievų svarbą, pateikė praktinių patarimų, kaip tvariai įrengti ir prižiūrėti žolynus, kokius augalus sėti, pabrėžė ir dirvožemio tyrimų svarbą.
„Žaliuodamos ilgą vegetacijos periodą, žolės puikiai valo orą – mokslo tyrimais nustatyta, kad 35 kv. m. kokybiško žolyno nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens išskiria tiek deguonies, kiek vieno žmogaus organizmui reikia visus metus. Be to, paskaičiuota, kad vienas pievos hektaras užrakina daugiau CO2 nei vienas hektaras lapuočių miško“, – žolynų privalumus vardijo V. Tolevičius.
LŽŪKT Lazdijų r. biuro vadovė Jolita Rasimavičiūtė džiaugėsi, kad projekte dalyvauja biuro klientas Marijonas Bernatonis, kuris domisi klimato kaitos mažinimo priemonėmis. Šiuo metu iš įvairių duomenų atliekama jo ūkio ŠESD analizė.
„M. Bernatonis – aktyvus ūkininkas, nuolatos domisi technologiniais ūkio klausimais ir klimato kaitos mažinimo priemonėmis, kurias galėtų pritaikyti ūkyje. Tad pakviestas dalyvauti tarptautinio projekto „Climate Smart Demo“ veikloje – nedvejodamas sutiko. Ūkininkas užsiima mėsine galvijininkyste – augina apie 100 galvijų mišrūnų (įskaitant ir prieauglį), taip pat laiko 40 arklių, dirba 130 ha žemės. Pašarus – grūdinius ir žolinius augina bei gamina savo ūkyje,“– kalbėjo J. Rasimavičiūtė.
LŽŪKT informacija
Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |