Konsultavimo tarnyba, vadovaudamasi su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos 2018 m. gruodžio 10 d. pasirašyta paramos sutartimi Nr. 14PA-KK-18-1-03437-PR001, pradėjo vykdyti projektą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimo ir informavimo veikla“ veiklos sritį ,,Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veikla“.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018-12-10–2021-01-29.
Projekto pagrindinis tikslas – skatinti žinių perteikimą ir inovacijas pieno ūkyje, regionuose didinti pieno ūkio veiklos gyvybingumą ir konkurencingumą, mažinti antibiotikų panaudojimą ir užtikrinti gyvūnų sveikatingumą, melžiamoms karvėms ir veršeliams duodant naujausius simbiotikus.
Veiklos tikslas – atliekant gamybinius parodomuosius bandymus, perteikti žemdirbiams moksliniais tyrimais paremtas pažangias technologijas, siekiant sumažinti antibiotikų naudojimą ūkiuose, didinti produktyvumą, stiprinti gyvulio imuninę sistemą, užauginti sveikus ir produktyvius palikuonis, mažinti ekonominius nuostolius.
Dalyviai ir vieta. Projekte dalyvauja 24 pienininkyste užsiimantys ūkininkai iš skirtingų Lietuvos rajonų, kurie suburti į 4 atskiras pasidalinimo patirtimi grupes. Projekto metu numatyta įrengti 8 parodomuosius bandymus. Jie bus vykdomi Tauragės, Telšių, Klaipėdos, Utenos, Šiaulių ir Panevėžio apskrityse.
Projekto uždaviniai:
Projekto nauda. Intensyviai, gausiai ir dažnai be priežasties naudojant ūkiuose antibiotikus, vystosi atsparesni ligų sukėlėjai ir vaistų poveikis mažėja, todėl kartojasi susirgimai, didinamos dozės. Siekiant mažinti antibiotikų naudojimą ūkiuose, reikia diegti pažangesnes gydymo ir profilaktines priemones, kurios mažintų susirgimų skaičių, o reikalingo gydymo atveju – antibiotikų naudojimą. Viena iš priemonių būtų simbiotikų naudojimas. Simbiotikai (probiotikai kartu su prebiotikais) teigiamai veikia ir virškinimo, ir imunines sistemas, todėl turi didelės reikšmės galvijų sveikatingumui ir produktyvumui. Patekę į virškinimo traktą, jie naikina patogeninius mikroorganizmus, neutralizuoja ir kompensuoja sutrikusių organų veiklą, stimuliuoja audinių regeneracinius procesus ir imuninę sistemą.
Projekto metu simbiotikų skyrimas melžiamoms karvėms ir veršeliams, remiantis moksliniais tyrimais ir bandymais, pagerins gyvulių sveikatingumą, pieno kokybę, palikuonių reprodukcines savybes, sumažins antibiotikų naudojimą, taip pat ir žarnyne fermentacijos metu susidarantį metano (CH4) kiekį, efektyviai mažins nepageidaujamą kvapą fermoje, gerins mėšlo konsistenciją ir tvarto mikroklimatą. Taigi bus įgyvendinta nemažai veiksnių, prisidedančių prie ŠESD emisijos mažinimo, ūkio konkurencingumo ir ekonominio naudingumo didinimo.
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |