Samaniuose, Zarasų rajone, kur ūkininkauja LŽŪKT įgyvendiname projekte „Lietuvos žolinių pašarų bazės valdymas panaudojant palydovų duomenis ir žemės ūkio mokslo inovacijas“ dalyvavęs, mėsinius galvijus auginantis ūkininkas Gintaris Pitrėnas, organizuotas projekto metu gautų duomenų aptarimo seminaras.
Šiuo metu LŽŪKT įgyvendinamo projekto „Lietuvos žolinių pašarų bazės valdymas panaudojant palydovų duomenis ir žemės ūkio mokslo inovacijas“ partneriai ir kiti ūkininkai, kuriems aktualūs projekto rezultatai, dalyvauja seminaruose. Vienas iš jų organizuotas Samaniuose, Zarasų rajone, kur ūkininkauja projekte dalyvavęs mėsinius galvijus auginantis ūkininkas Gintaris Pitrėnas. Apibendrinti jo ūkyje gauti rezultatai, patarta, kaip tvarkyti žolynus, skirtus ganyti ir gaminti pašarus.
Seminare su projekto rezultatais ir mokslininkų rekomendacijomis supažindinusi LŽŪKT Konsultavimo paslaugų ir produktų valdymo skyriaus vadovė Reda Milčiuvienė pristatė projekto metu sukurtas elektronines paslaugas – interaktyvią duomenų bazę ir skaičiuokles, padedančias ūkininkams priimti sprendimus įrengiant produktyvias pievas su tinkamai parinktais žolynais. Ji akcentavo, kad skaičiuoklė buvo orientuota į vietines sąlygas ir Lietuvos mokslininkų sukurtas žolių rūšis, aptarė gautus tirtų laukų palydovinius duomenis ir kt.
„Prisijungus prie informavimo, konsultavimo ir mokymų sistemos IKMIS (www.ikmis.lt) jau dabar galima išbandyti skaičiuokles. Ši nemokama elektroninė paslauga pritaikyta ūkininkams, laikantiems pienininius, mėsinius galvijus ar kitus žolėdžius, kuriems šerti auginami žolynai ir iš jų gaminami pašarai“, – sakė R. Milčiuvienė.
Ką daryti, kad gyvuliai ganytųsi produktyviose ganyklose, o pašarui gaminti skirti plotai būtų tikrai maistingi, kokias žolių rūšis parinkti atsižvelgiant į ūkio sąlygas? Klausimai, į kuriuos seminaro dalyviams atsakė LŽŪKT Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vyresnysis gyvulininkystės specialistas Vidas Tolevičius. Jis analizavo įgyvendinant projektą gautus ūkininko G. Pitrėno tiriamųjų laukų duomenis, patarė, ką reikėtų daryti, kad žolynų produktyvumas būtų išlaikytas.
„Rinkdamiesi žolių mišinį, atkreipkite dėmesį, kam jis bus naudojamas – ar sėti į pašarinius plotus, ar į ganyklas. Taip pat labai svarbu atlikti dirvožemio tyrimus“, – apibendrindamas akcentavo V. Tolevičius.
LŽŪKT informacija
Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |