Naujienos

Seminare aptartos IKMIS naujovės ir produktyvių pievų įrengimo klausimai

  2023-03-23

Samaniuose, Zarasų rajone, kur ūkininkauja LŽŪKT įgyvendiname projekte „Lietuvos žolinių pašarų bazės valdymas panaudojant palydovų duomenis ir žemės ūkio mokslo inovacijas“ dalyvavęs, mėsinius galvijus auginantis ūkininkas Gintaris Pitrėnas, organizuotas projekto metu gautų duomenų aptarimo seminaras. 

Šiuo metu LŽŪKT įgyvendinamo projekto „Lietuvos žolinių pašarų bazės valdymas panaudojant palydovų duomenis ir žemės ūkio mokslo inovacijas“ partneriai ir kiti ūkininkai, kuriems aktualūs projekto rezultatai, dalyvauja seminaruose. Vienas iš jų organizuotas Samaniuose, Zarasų rajone, kur ūkininkauja projekte dalyvavęs mėsinius galvijus auginantis ūkininkas Gintaris Pitrėnas. Apibendrinti jo ūkyje gauti rezultatai, patarta, kaip tvarkyti žolynus, skirtus ganyti ir gaminti pašarus. 

Seminare su projekto rezultatais ir mokslininkų rekomendacijomis supažindinusi LŽŪKT Konsultavimo paslaugų ir produktų valdymo skyriaus vadovė Reda Milčiuvienė pristatė projekto metu sukurtas elektronines paslaugas – interaktyvią duomenų bazę ir skaičiuokles, padedančias ūkininkams priimti sprendimus įrengiant produktyvias pievas su tinkamai parinktais žolynais. Ji akcentavo, kad skaičiuoklė buvo orientuota į vietines sąlygas ir Lietuvos mokslininkų sukurtas žolių rūšis, aptarė gautus tirtų laukų palydovinius duomenis ir kt. 

„Prisijungus prie informavimo, konsultavimo ir mokymų sistemos IKMIS (www.ikmis.lt) jau dabar galima išbandyti skaičiuokles. Ši nemokama elektroninė paslauga pritaikyta ūkininkams, laikantiems pienininius, mėsinius galvijus ar kitus žolėdžius, kuriems šerti auginami žolynai ir iš jų gaminami pašarai“, – sakė R. Milčiuvienė. 

Ką daryti, kad gyvuliai ganytųsi produktyviose ganyklose, o pašarui gaminti skirti plotai būtų tikrai maistingi, kokias žolių rūšis parinkti atsižvelgiant į ūkio sąlygas? Klausimai, į kuriuos seminaro dalyviams atsakė LŽŪKT Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vyresnysis gyvulininkystės specialistas Vidas Tolevičius. Jis analizavo įgyvendinant projektą gautus ūkininko G. Pitrėno tiriamųjų laukų duomenis, patarė, ką reikėtų daryti, kad žolynų produktyvumas būtų išlaikytas. 

„Rinkdamiesi žolių mišinį, atkreipkite dėmesį, kam jis bus naudojamas – ar sėti į pašarinius plotus, ar į ganyklas. Taip pat labai svarbu atlikti dirvožemio tyrimus“, – apibendrindamas akcentavo V. Tolevičius.

LŽŪKT informacija

Egidijaus Vilkevičiaus  nuotraukos